Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową 28.03.2021 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową, rozpoczyna Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. odbywa się błogosławieństwo palm.

2. W tym roku przebieg uroczystości Triduum Paschalnego będzie miał z wiadomych względów inny przebieg, a jego porządek będzie następujący:

  • Wielki Czwartek – to dzień, w którym obchodzimy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. 
  • Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 1630, po czym nastąpi liturgia Adoracji Krzyża. Nie będzie ucałowania krzyża przez uczestników liturgii, a jedynie przyklęknięcie przed Krzyżem. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, nastąpi indywidualna adoracja do godz. 2100. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Jedyną ofiarą jest ta, którą złożył na Krzyżu Jezus Chrystus. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (co do jakości i ilości). Starajmy się przeżyć ten dzień w szczególnej powadze i skupieniu.
  • Wielka Sobota – to dzień przebywania Pana Jezusa w Grobie. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1900 w kościele Liturgią światła, następnie Liturgia słowa oraz Liturgia chrzcielna bez błogosławieństwa wody chrzcielnej, po czym sprawowana będzie Msza św. Wigilii Paschalnej.

3. W tym roku w Wielką Sobotę będzie poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościele lub przed kościołem jeżeli będzie pogoda, godziny święceń pokarmów: 800, 830, 900, 930, 1000, 1030, 1100, 1130, 1200

4. Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego celebrowana będzie o godz. 600 Nie będzie procesji rezurekcyjnej, natomiast na zakończenie Eucharystii będzie samo błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Następne Msze św. o godz. 900, godz. 1030, 1200, i o godz. 1600.

5. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną należy w kościołach zachować zasady sanitarne dotyczące zasłaniania ust i nosa maseczką, dezynfekcja rąk i utrzymywanie odległości minimum 1,5m.

6. W tym tygodniu kancelaria od poniedziałku do środy czynna tylko do południa. W inne dni Wielkiego Tygodnia kancelaria będzie nieczynna, za wyjątkiem nagłych przypadków jak na przykład pogrzeb.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny ul. Słoneczna. Byli obecni: Anna Żebrowska, Monika Pulut, Dorota Jaros, Mariusz Jaros, Wiesława Pisarczyk, Marianna Zagnińska.

Do sprzątania w Wielki Czwartek na godz. 900, zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny.