Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024r.

1. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Od Jutra rozpoczyna się w kościele czas zwykły w ciągu roku, w liturgii dominuje kolor szat zielony. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, odpust w parafii Dąbrowa. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00 i 17.00.  

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

3. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– w czwartek, Święto Ku Czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

– w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

4. W dniu wczorajszym dzieci klas trzecich naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni do uroczystości i posprzątanie terenu przy kościele i plebanii. Dziękujemy za dar ołtarza, Ks. Dariuszowi i p. Katechetkom za przygotowanie dzieci do I-szej Komunii Świętej.

Trwa Biały Tydzień, dzieci komunijne przychodzą do kościoła w swoich odświętnych strojach na Msze o godz. 17.00.

5. Dzisiaj od godz. 14.15 poświęcenie pól w: Cedzyna przy trasie, Cedzyna Góra i Kawiarnia, jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Radlin. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach poświęceń. Prosimy o pojazdy.

6. W pierwszą sobotę czerwca (1 czerwca 2024 r.) na Polach Lednickich odbędzie się największe w Polsce coroczne spotkanie katolickiej młodzieży z Polski i z zagranicy, będzie to już XXVIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem: „Wracaj do domu”. Z naszej parafii do Lednicy wyjedziemy 31 maja około godz. 22.00 wieczorem, powrót planowany jest w niedzielę 2 czerwca w godzinach przed południowych. Przewidywany koszt wraz z wpisowym to około 170 zł. Zapisy na wyjazd w zakrystii u Ks. Dariusza. Do piątku można jeszcze zadeklarować swój udział w spotkaniu młodych w Lednicy ze względów logistycznych i organizacyjnych, prosimy też finalizować wpłaty na wyjazd i wstęp.

7. W tym tygodniu w sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców Cedzyny z ul. Różanej.