Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26.05.2024r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– w środę, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

– w piątek, Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, 

– w sobotę, wspomnienie św. Justyna, męczennika.

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się o dobre plony z racji poświęcenia pól dla następujących miejscowości: Leszczyny, Leszczyny Skała, Leszczyny Kopcówki, Radlin, Mąchocice Kapitulne. Do następnego czwartku obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 procesja Eucharystyczna, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. W związku z powyższymi uroczystościami liturgicznymi, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Szczególnie zapraszamy dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe.

3. W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. wraz z nabożeństwem czerwcowym.

4. Biskup Kielecki Jan Piotrowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru w piątek 31 maja 2024 roku.

5. W sobotę, rozpoczynamy miesiąc czerwiec w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o 16.00.

6. W przyszłą niedzielę 2 czerwca będzie zbiórka do puszek na Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą ilość wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach. 

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę mieszkańcom Cedzyny z ul. Różanej. Były następujące osoby: Kowalik Elżbieta, Kowalik Małgorzata, Kowalik Aleksandra, Wójcik Elżbieta Jędrzejczyk Alicja, Piotrowska Wiesława. Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 9.00), zapraszamy parafian z uliczek odchodzących od ul. Słonecznej na Cedzynie Kawiarnia.