Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023r.

1. Chrystus Zmartwychwstał – Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy wszystkim naszym parafianom, wszystkim gościom przybyłym do rodzin naszej parafii oraz rodzinom ukraińskim, przebywającym na terenie naszej parafii by Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość, aby stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

2. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu do przeżycia uroczystości Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy:

– wszystkim, którzy przygotowali i prowadzili Drogę Krzyżową w Wielkim Poście.

– Lektorom, którzy w Wielkim Tygodniu czytali Pasję, Słowo Boże, Chórowi parafialnemu, scholii młodzieżowej i dziecięcej, za ubogacenie liturgii  pięknym śpiewem, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom I-szo Komunijnym i młodzieży.

– Na ręce Ks. Krzysztofa i Ks. Dariusza ministrantom, którzy pomagali przy budowie Grobu Pańskiego i Młodzieży z KSM, którzy także budowali Ciemnicę.

– Panu Kościelnemu za pomoc i poświęcony czas.

– Ochotniczej Straży Pożarnej z Mąchocic Kapitulnych i Leszczyn za pełnioną wartę przy grobie Pana Jezusa.

– wszystkim, którzy składali ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego

– Kwiaciarni „Skrzydlate Kwiaty” z Leszczyn

– wszystkim za dzisiejszy udział w uroczystościach rezurekcyjnych.

3. Jutro drugi dzień Świąt. Msze Św. o godz. 700; 900; 1030, 1200; 1600. Taca dnia jutrzejszego jest przeznaczona na potrzeby KUL.

4. Za tydzień, w II niedzielę Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem będą słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. To Święto Patronalne Caritas, ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na dzieła miłosierdzia diecezjalnej Caritas.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła p. Bugajskiemu Mirosławowi z Mąchocic Górnych i Panu Kościelnemu.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejne rodziny z Mąchocic Górnych.