Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową 02.04.2023r

1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową, rozpoczyna Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. odbywa się błogosławieństwo palm.

2. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800,  po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Podczas tej Mszy Św., dzieci klas trzecich, które w tym roku przystąpią do pierwszej Komunii św. dziękować będą za dar Eucharystii. Jako wyraz wdzięczności każde z dzieci złoży kwiat, a po Mszy św. pozostaną jeszcze na krótkiej adoracji. Następnie adorację kontynuują Uczestnicy „Godziny Świętej”. Adoracja indywidualna Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Czwartek do godz. 2200.

3. Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Od rana adoracja w Ciemnicy. Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 1630 po czym nastąpi liturgia Adoracji Krzyża zakończona Komunią św. i przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu. W tym dniu nie odprawia się mszy św., jedyną ofiarę złożył  na Krzyżu Jezus Chrystus. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (co do jakości i ilości). Starajmy się przeżyć ten dzień  w szczególnej powadze i skupieniu.

      Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i  Grobie do godz. 2300:

      1000  – Dzieci

      1900  –  Koła Różańcowe 

      2000  –  Domowy Kościół

      2100  –  Chór Parafialny

      2200  –  Młodzież

      Adoracja indywidualna do godz. 2300.

4. Wielka Sobota –  dzień przebywania Pana Jezusa w Grobie.  Poświęcenie pokarmów od godz. 900 do 1200 co pół godziny. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1900 poświęceniem ognia      i paschału, następnie poświęcona będzie woda i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, po czym sprawowana będzie msza św. Wigilii Paschalnej. Przynosimy  ze sobą świece. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 2200.

5. Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego poprzedzona procesją, celebrowana będzie o godz. 600 Następne Msze św. o godz. 900, 1030, 1200 i o 1600.

6. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w sprawowanych obrzędach Wielkiego Tygodnia, a także do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy      i Grobie. Kościół w Wielki Piątek i Wielką Sobotę otwarty będzie    od godz. 800.

7. Zbiórka lektorów i ministrantów w Wielką Środę o godz.1600.

8. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę, Kancelaria Parafialna nie będzie czynna, w ważnych sprawach, w sprawie pogrzebu lub do chorego kontaktujemy się telefonicznie.

9. Próba scholii dziecięcej w Wielką Środę o godz. 1600.

10. Msza św. w int. Ks. Proboszcza z racji imienin w Wielki Poniedziałek o godz. 1700.

11. W zakrystii jest do odebrania 1 i 2 nr. czasopisma „Idźmy do Józefa”.

12. Pod chórem są do odebrania listy do Przyjaciół WSD w Kielcach.

13. Jest także czasopismo „dobre nowiny”, poruszające ważne sprawy kościoła i polski. Wydanie to odpowiada na wcześniej zaplanowaną i precyzyjne zaplanowaną kampanię ataku na największy autorytet    w dziejach Polski, Św. Jana Pawła II, egzemplarz jest bezpłatny.

14. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Górnych. Byli obecni: Aneta Ksel, Jadwiga Anioł, Aneta Sokołowska, Helena Gil, Aneta Nowacka, Justyna Piskulak, Zofia Jugo.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejne rodziny z Mąchocic Górnych.