Ogłoszenia parafialne na Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła 31.10.2021 r.

1. W poniedziałek, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu o godz. 700, 900 i 1600. O godz. 1100 Msza św. na cmentarzu grzebalnym. Procesja modlitewna za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu będzie w tym roku, z inicjatywy KSM-u o godz. 1800, prosimy o zabranie ze sobą znicze.

W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

2. We wtorek, Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.

W dniach 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych spełniając następujące warunki: nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych, przyjąć komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca Św.

W związku z porządkowaniem grobów na cmentarzu gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli, pamiętajmy aby śmieci składać do kontenera, a liście i trawę pod mur obok kontenera, a nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza.

3. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy w czwartek, wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki od godz. 16.30. Nabożeństwo I Soboty o godz. 1630.

5. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1030.

6. Od przyszłej niedzieli czytane są nowe wypominki przed mszami o godz. 700, 900, 1200 (roczne, półroczne i kwartalne). W razie jakichkolwiek błędów bardzo prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii. W dalszym ciągu są przyjmowane kolejne wypominki.

W przyszłą niedzielę na zakończenie Oktawy uroczystości Wszystkich Świętych o godz. 1530 będą sprawowane uroczyste nieszpory Eucharystyczne za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.

7. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę,  6 listopada o godz. 900 z parkingu przy kościele. Koszt wyjazdu to 30 zł od osoby.

8. Próba scholii dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych z ulicy Górnej. Były obecne: Dorota Matuszewska, Ewa Wawrzkiewicz, Lidia Nowak, Barbara Radek, Maja Radek, Wiktoria Radek, Leokadia Obara, Joanna i Sebastian Karyś. Do sprzątania w najbliższą sobotę (godz. 9.00), zapraszamy kolejne rodziny z ul. Górnej w Mąchocicach Kapitulnych.