Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą 24.10.2021 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Misyjna (Światowy Dzień Misyjny), rozpoczyna Tydzień Misyjny. We wszystkich kościołach i parafiach świata przeprowadzana jest zbiórka ofiar, która w całości przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Te wszystkie zebrane środki tworzą fundusz, dzięki któremu wspierane są najbardziej potrzebujące placówki misyjne.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy w czwartek, Św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

3. W przyszły poniedziałek, 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu o godz. 700, 900 i 1600. O godz. 1100 Msza św. na cmentarzu grzebalnym, a po jej zakończeniu odbędzie się procesja żałobna. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

4. W Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny 2 listopada, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.

W dniach 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych spełniając następujące warunki: nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych, przyjąć komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca Św.

W związku z porządkowaniem grobów na cmentarzu gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli, pamiętajmy aby śmieci składać do kontenera, a liście     i trawę pod mur obok kontenera, a nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza.

5. W zakrystii i kancelarii przyjmowane są wypominki roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe. Od poniedziałku 1 listopada będą czytane nowe wypominki tradycyjnie przed mszami o godz. 7.00, 9.00 i 12.00.

6. Próba scholii dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych z ulicy Górnej. Były obecne: p. Galera i p. Morawska.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (godz. 9.00), zapraszamy kolejne rodziny z ul. Górnej w Mąchocicach Kapitulnych.