Ogłoszenia parafialne na Święto Przemienienia Pańskiego 06.08.2023r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

We wtorek, wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.

W środę, Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy.

W czwartek, Święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.

W piątek, wspomnienie św. Klary, dziewicy.

2. Zbliża się Uroczystość Św. Jacka, patrona naszego kościoła, odpust w naszej parafii 17 sierpnia. Msze św. o godz.700, 900, 1030, 1200 i godz. 1600. Kazania w całym dniu będzie głosił i Uroczystą Mszę św., o godz.1200 sprawował będzie O. Maciej Biskup z zakonu Dominikanów.

Zachęcamy do udziału w uroczystości i zyskania odpustu, przystępując do spowiedzi, przyjmując Komunię Św. i modląc się w intencjach Ojca Św.

3. Zbliża się Uroczystość Św. Jacka, patrona naszego kościoła, odpust w naszej parafii 17 sierpnia. Msze św. o godz.700, 900, 1030, 1200 i godz. 1600. Kazania w całym dniu będzie głosił O. Maciej Biskup z zakonu Dominikanów, Uroczystą Mszę św., o godz.1200 sprawował będzie Ks. Dziekan naszego Dekanatu Ks. Kanonik Dariusz Sieradzy.

Zachęcamy do udziału w uroczystości i zyskania odpustu, przystępując do spowiedzi, przyjmując Komunię Św. i modląc się w intencjach Ojca Św.

4. Dzisiaj ok. godz. 1200 na terenie naszej parafii zatrzyma się na odpoczynek i przerwę obiadową XL Piesza Pielgrzymka z Ostrowca Świętokrzyskiego. Organizatorzy pielgrzymki proszą o pomoc w zorganizowaniu posiłku mieszkańców Mąchocic.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty następującym osobom: Dudzik Wiesława, Tofil Teresa, Janka Małgorzata, Olejarczyk Piotr, Jędryka Zenon, Jędryka Irena. Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy mieszkańców Cedzyny ul. Różana.