Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą 30.07.2023r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek, wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

– we wtorek, Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

– w piątek, wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

– w niedzielę, Święto Przemienienia Pańskiego.

2. We wtorek rozpoczniemy miesiąc sierpień. Każdego roku przeżywamy go jako miesiąc trzeźwości. Wykorzystajmy ten czas aby uczyć się życia w trzeźwości, zwłaszcza w obliczu narastających problemów rodzinnych i społecznych. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Złota Księga do której możemy wpisać nasze podjęte decyzje odnośnie życia w trzeźwości i nasze postanowienia.

3. W dniach 16 – 19 sierpnia br., organizowana jest XI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Chętni mogą zgłosić swój udział w dniach 1-31 lipca br. poprzez stronę internetową. Informacje podane są w gablocie. https://pielgrzymkarowerowa.pl.

4. Można jeszcze zapisać się do grupy duchowej naszej Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę stając się pielgrzymem duchowym, łącząc się z pielgrzymami wędrującymi przez modlitwę, ofiarowując swoje cierpienia Panu Bogu w intencji wędrujących pielgrzymów, którzy każdego dnia będą również o duchowych pielgrzymach pamiętać

5. 6 sierpnia ok. godz. 12.00 na terenie naszej parafii zatrzyma się na odpoczynek i przerwę obiadową XL Piesza Pielgrzymka z Ostrowca Świętokrzyskiego. Organizatorzy pielgrzymki proszą o pomoc w zorganizowaniu posiłku mieszkańców Mąchocic.

6. W tym tygodniu przypada: I piątek miesiąca, możliwość spowiedzi od godz. 1630. I sobota miesiąca, nabożeństwo I soboty miesiąca o godz. 1615.

7. Osoby, które zapisały się do Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, prosimy o przybycie na Mszę św. w poniedziałek 31.07 o godz. 17.00, w czasie której nastąpi inauguracja tej grupy przy naszej parafii, jak również zostaną wręczone specjalne pamiątki włączenia się do grupy, które zostały przysłane od Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych z Częstochowy

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty następującym osobom: Lucyna Urbańska, Józefa Chrzanowska, Maria Styczeń, Helena Dudzik, Dominik Młynarczyk, Maria Młynarczyk, Ewa Książek. Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), w dalszym ciągu zapraszamy mieszkańców Cedzyny od strony Kielc.