Ogłoszenia Parafialne na Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 31.12.2023 r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

W poniedziałek, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy rok, Msze święte jak w niedzielę.

We wtorek, wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

W sobotę, Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli, na Mszach św. święcimy kadzidło i kredę. Msze święte jak w niedzielę.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Przy tej okazji przypominamy, że taca zbierana w I-sze Piątki z woli Ks. Biskupa przeznaczona jest na pomoc dla Misjonarzy z naszej diecezji, o czym informowaliśmy w już w przeszłości. Jeśli ktoś czuje potrzebę pójścia do spowiedzi to niech to uczyni w dniach poprzedzających I Piątek bowiem księża chodzą po kolędzie. W I Piątek trzeba przystąpić do Komunii Św.    a do spowiedzi w razie konieczności. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę o godz. 1615.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przygotować kościół do świąt Bożego Narodzenia. Za przywiezienie choinek Panom: Piotrowi Gilowi, Jarosławowi Tokarskiemu, Stanisławowi Grudniowi, Stanisławowi Namielowi, Maciejowi Gołąbek, a za pomoc w ustawianiu Panu Marcinowi Malinowskiemu. Na ręce Ks. Krzysztofa za zbudowanie szopki Ministrantom i Młodzieży oraz za ubieranie choinek. Dziękujemy Pani Palak za kompozycję kwiatową przed Głównym Ołtarzem. Dziękujemy także Panu Kościelnemu za wykonaną pracę w tych dniach.

5. Dzisiaj kończymy rok kalendarzowy 2023r. Po Mszy św. o godz. 1600 będzie Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, podczas którego podziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski w minionym roku, będziemy przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania, a także prosić o błogosławieństwo na 2024 r.

6. Rodzice i Rodzina Nikoli bardzo dziękują Księżom i wszystkim parafianom za piękną pomoc dla Nikoli. Uzbierano 8400 zł.

7. W czwartek próba Scholii Dziecięcej o godz. 1600.

8. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary. Pragniemy w miarę możliwości spotkać się ze wszystkimi domownikami. Do wizyty należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci przygotowują także zeszyty od religii.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

– we wtorek  (02 stycznia): Mąchocice Zakaniów 2 Księzy od godz. 1430.

Pierwszy Ksiądz zacznie od ul. Nad Lubrzanką następnie lewa strona idąc do krzyżówki z ul. Szkolną.

Drugi Ksiądz prawa strona,  do krzyzowki z ul. Szkolną.

– w środę (03 stycznia): Mąchocice Kapitulne ul. Wielkiego Kamienia nr. 4 i 8, ul. Widokowa, ul. Górna od nr. 1 do nr. 62 jeden Ksiądz od godz. 1430.

Drugi Ksiądz Mąchocice Górne ul. Św. Floriana nr. 34 i 36 i dalej ul. Górna od nr. 63 do nr. 119.

– w czwartek (04 stycznia): Ameliówka ul. Kosińskiego, Łysogórska, Szkolna do szkoły włącznie jeden Ksiądz. Ksiądz prosi aby przyjechać po niego do szkoły od godz.1430. Drugi Ksiądz Mąchocice ul. Górna od nr. 120 do końca od godz. 1430.

– w piątek  (05 stycznia): Mąchocice Kapitulne ul. Łysogórska od p. Charczuk, następnie ul. Dolna w kierunku na Zakaniów jeden Ksiądz od godz. 1430. Drugi Ksiądz Mąchocice Kapitulne ul. Dolna od p. Dudzik, następnie ul. Szkolna.

– w poniedziałek  (08 stycznia):Kopcówki i Leszczyny Skała 2 Księzy      z obu stron od godz. 1430.

Prosimy o pojazdy do podwiezienia Księży na kolędę i po kolędzie na plebanię.

W tym roku istnieje realna szansa na rozpoczęcie prac przy naprawie elewacji Kościoła, stąd też ofiary złożone na kolędzie przeznaczone są     na ten cel.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: p. Dorota Grzelak i p. Kościelny. W najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina druga strona od stacji paliw.