Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy 07.06.2020r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– W poniedziałek, wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.

– W sobotę, wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

2. Dzisiaj o godz. 1200, Neoprezbiter Sebastian Brzoza będzie sprawował Mszę św. Prymicyjną w naszym kościele. Uroczyste wprowadzenie Neoprezbitera z plebanii do Kościoła będzie miało miejsce 15 minut wcześniej.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).   Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900, 1100 i 1600. Po Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy do procesji tak jak każdego roku na zakończenie oktawy. Na Mszy św. o godz. 1100 będziemy modlić się o dobre plony z racji poświęcenia pól dla poszczególnych miejscowości. Do następnego czwartku obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 1700 procesja Eucharystyczna a w niedzielę po Sumie. W związku z powyższymi uroczystościami liturgicznymi, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Szczególnie te, które  w ubiegłym roku przystąpiły do I-szej Komunii Świętej.

4. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1600 spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

5. Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej i serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

6. Do jutrzejszej liturgii, Kościół został przygotowany przez rodzinę Prymicjanta. Bóg zapłać.

Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 900, zapraszamy mieszkańców Leszczyn.