Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020r.

1. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Od Jutra rozpoczyna się w kościele czas zwykły  w ciągu roku, w liturgii dominuje kolor szat zielony. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, odpust w parafii Dąbrowa.  Msze św. w naszej parafii o godz. 700 i 1700

2. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– W środę, wspomnienie Św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

– W czwartek, Święto Ku Czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– W piątek, wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

3. W tym tygodniu przypada I-wszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.30 i I-sza sobota miesiąca. Nabożeństwo I-szo sobotnie o godz. 17.30

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

5. Wczoraj w kościele Św. Józefa Robotnika w Kielcach, nasz rodak Diakon Sebastian Brzoza otrzymał z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza Święcenia Kapłańskie. Uczestniczymy w jego radości, gratulujemy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i wytrwałości na drodze powołania.

Prymicyjną Mszę Świętą sprawował będzie w naszym Kościele 7 czerwca godz. 1200. Uroczyste wprowadzenie Neoprezbitera z plebanii do Kościoła będzie miało miejsce 15 minut wcześniej.

6. W związku ze zniesieniem kolejnych ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa między innymi uczestnictwa wiernych w nabożeństwach (bez ograniczeń ale w maseczkach). Przestaje także obowiązywać dekret Ks. Biskupa o Dyspensie od uczestniczenia we Mszy św. Niedzielnej i Świątecznej. Ks. Biskup w kolejnym dekrecie odwołuje z dniem 1 czerwca udzieloną przez niego dyspensę.

Dzieci Komunijne zbierają podpisy z uczestnictwa w Mszach św. Podobnie ma się rzecz z indeksami Bierzmowanych (uczestnictwo we Mszy. św., Nabożeństwie. itd.). Czyli wracamy do normalnego toku przygotowania do I-szej Komunii Świętej i Bierzmowania.

Przesunięte terminy tych sakramentów to: 19 września br. o godz. 1700 Sakrament Bierzmowania. Natomiast I-sza Komunia Święta 26 września br. o godz. 1200.

7. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 1700, w niedzielę po Mszy św. o 1600.

8. Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej.

9. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Zofia Mańka, Maria Baran, Teresa Kiczor, Marianna Anioł, Natalia i Janina Szymkowska, Anna Pluta.

Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 900, zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.