Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy 27.05.2018r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
– We wtorek, wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

– W piątek, wspomnienie Św. Justyna, męczennika.

2. Z radością informujemy, że nasz rodak Diakon Daniel Olejarczyk w dniu wczorajszym otrzymał Święcenia Kapłańskie z rąk Biskupa Jana Piotrowskiego w Bazylice Katedralnej w Kielcach . Uroczystą Mszę św. prymicyjną sprawował będzie w naszym kościele dzisiaj o godz. 1200. Prymicjant przybędzie w orszaku procesyjnym, który wyruszy z jego domu rodzinnego o godz. 1040.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).   Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900, 1100 i 1600. Po Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. Do następnego czwartku obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po mszy św. o godz. 1700 procesja Eucharystyczna. Dzieci, które w tym roku  przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej, uczestniczą w procesji Bożego Ciała w strojach komunijnych. W związku z powyższymi uroczystościami liturgicznymi, we wtorek po nabożeństwie , zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatów.

4. Rozpoczynamy wkrótce miesiąc czerwiec, w którym w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 1700, w niedzielę po mszy św. o g.1600.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 1615.

6. W I Sobotę miesiąca, o godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Różańcowa wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, a następnie Msza święta.

7. Spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900.

8. Kandydaci do Bierzmowania, w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu, wyjeżdżają z Ks. Dariuszem do Lednicy w dniu 2 czerwca o godz. 1000.

9. Stowarzyszenie „Św. Jacek” organizuje w dniach od 2 do 10 września pielgrzymkę do Medziugorie. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

10. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach rozpoczęło rekrutację do klas pierwszych na rok szkolnym 2018/2019.

Katolickie Liceum jest szkołą publiczną tzn. bezpłatną. O przyjęciu do Liceum będzie decydowała ilość zdobytych punktów na egzaminie gimnazjalnym oraz za oceny i za inne osiągnięcia. Wnioski o przyjęcie oraz kwestionariusze z opinią Ks. Proboszcza uczniowie składają w sekretariacie szkoły przy ul. św. Stanisława Kostki 17 w Kielcach.  Nabór odbywa się jednocześnie drogą elektroniczną. Dla zainteresowanych Liceum organizuje „DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY” w środę, 30 maja 2018 r. w godz. od 900do 1300. Szczegóły na stronie internetowej.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Kobiec Zofia, Bednarz Wincenty, Ostrowska Krystyna .

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.