Pielgrzymka do Medjugorie 2 -11.września.2018 r.

Dzień I (02.09)
Wyjazd z Leszczyn (z parkingu przy kościele) o godz 4:00.
Przejazd do Wiednia – dawnej stolicy Habsburgów austriackich. . Wjazd na Kahlenberg (Msza Św.). Przejazd przez Grinzing-dzielnice winiarzy do centrum. Zwiedzanie Starego Miasta (Kościół Karola Boromeusza, Opera, Hoffburg, Katedra Św. Szczepana. Wieczór wiedeński – uroczysta obiadokolacja kolacja z lampką wina i daniami kuchni wiedeńskiej w centrum Wiednia. Przejazd Ringiem. Przejazd na nocleg w okolicach Wiednia, obiadokolacja

Dzień II (03.09.)
Śniadanie, Przejazd do Mariazell – najważniejszego sanktuarium maryjnego w Austrii. Msza Święta. Przejazd do Marija Bystrica, najważniejszego sanktuarium maryjnego w Chorwacji . Przejazd na nocleg w okolicach Otocaca. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień III (04.09)
Śniadanie, Przejazd do Medziugorie. Zakwaterowanie w pensjonacie. Obiadokolacja. Zwiedzanie centrum Sanktuarium – Kościół św. Józefa, figura Jezusa Zmartwychwstałego), udział w wieczornym cyklu nabożeństw przy Sanktuarium.

Dzień IV (05.09)
Śniadanie, zwiedzanie Medziugorie ( Góra Objawień – miejsce, gdzie pod niebieskim krzyżem jedna z wizjonerek, Mirjana, w każdy 2 dzień miesiąca otrzymuje łaskę, objawienia – rozważanie tajemnic radosnych oraz chwalebnych różańca świętego. Po południu wyjazd nad Wodospady Kravica – możliwość kąpieli, Obiadokolacja, Udział w wieczornym cyklu nabożeństw przy Sanktuarium.

Dzień V (06.09)
Poranna droga krzyżowa na cudowną Górę Kriżevac, Śniadanie, wyjazd do Blagaju (pierwsza stolica Hercegowiny, słynna z źródeł rzeki Buny – najobfitsze w Europie oraz z klasztoru Derwiszy) oraz Mostaru (słynny kamienny most oraz piękna orientalna starówka); powrót do Medziugorie, obiadokolacja, udział w wieczornym cyklu nabożeństw.

Dzień VI (07.09)
Śniadanie, wyjazd do Dubrownika, zwanego też „Perłą Adriatyku” (zwiedzanie miasta z przewodnikiem, msza w Kościele św. Błażeja z błogosławieństwem świecami błażejowymi, chroniącymi od chorób gardła), czas wolny (możliwość rejsu statkiem na wyspę Lokrum lub spacer murami obronnymi miasta – najlepiej zachowane w Europie, popołudniowy wypoczynek na plaży, obiadokolacja. (ewentualnie zamiast pobytu na plaży powrót na wieczorny cykl nabożeństw)

Dzień VII (08.09)
Śniadanie, wyjazd do Verplicia (Msza Św. w bałkańskim Lourdes), krótki wypoczynek na plaży, następnie przejazd do Splitu (miasto wpisane na listę dziedzictwa UNESCO, słynne z Pałacu Dioklecjana), po zakończeniu zwiedzania wyjazd na nocleg w okolice Karlovaca, obiadokolacja.

Dzień VIII (09.09)
Śniadanie, następnie przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Spacer pomiędzy jeziorami i wodospadami, rejs statkiem, następnie przejazd do miejscowości Ludbreg (miejsce cudu eucharystycznego), tam Msza Św., a po niej zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień IX (10.09)
Śniadanie. Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta. Plac Millenijny, zwany również Placem Bohaterów, Zamek Vaydahunyad – bajkowy zamek wybudowany na tyciąclecie państwa węgierskiego. Aleja Andrassiego – najbardziej znana ulica Budapesztu. Parlament. Bazylika Św. Stefana, w której znajduje się największa relikwia narodowa Węgrów – prawica Św. Stefana. Msza Święta. Wjazd na Wzgórze Zamkowe – centrum dawnej Budy. Baszta Rybacka. Kościół Macieja – świątynia koronacyjna królów węgierskich. Zamek Królewski. Wjazd na Wzgórze Gellerta – najlepszy punkt widokowy w Budapeszcie. Rejs statkiem po Dunaju. Wyjazd w drogę powrotną.

Przyjazd do Polski w ok. 3.00 w dniu 11.09.2018

Cena : 1600 zł (przy 45 osobach)
Cena obejmuje:
• 8 noclegów w pokojach dwu i trzy osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
• Śniadania oraz obiadokolacje (2 dania + wino do posiłków)
• Przejazd komfortowym autokarem
• Opłaty drogowe
• Opiekę pilota/ przewodnika
• Przewodnik po Dubrowniku
• Ubezpieczenie KL i NW
• System słuchawkowy Tourguide dla każdego uczestnika
Dodatkowo płatne:
• rejs statkiem w Dubrowniku na wyspę Lokrum(10 EUR),
• Park Narodowy Jezior Plitwickich 16 EUR
• Wodospady Kravica 3 EUR
• Klasztor Derwiszów w Blagaju 2 EUR
• Rejs statkiem w Budapeszcie 7 EUR

ZAPISY do 10 CZERWCA W ZAKRYSTII (U KS. KRZYSZTOFA) LUB POD NR TEL. 504 794 074