Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy 30.05.2021r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– W poniedziałek, Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

– We wtorek, wspomnienie Św. Justyna, męczennika.

– W sobotę, wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy do procesji tak jak w ubiegłym roku. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się o dobre plony z racji poświęcenia pól dla poszczególnych miejscowości. Do następnego czwartku obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 procesja Eucharystyczna a w niedzielę po Sumie.

W związku z powyższymi uroczystościami liturgicznymi, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Szczególnie zapraszamy dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla praktykujących pierwsze piątki od godz. 16.15.

4. Od soboty 5 czerwca do soboty 12 czerwca odbędzie się Peregrynacja Kopii Obrazu Św. Józefa z Kieleckiego Sanktuarium Opiekuna Rodziny na Szydłówku.

Rozpoczęcie nawiedzenia o godz. 17.00 Mszą św., następnie będzie Nabożeństwo Pierwszo sobotnie połączone z Nabożeństwem do Św. Józefa i procesja Eucharystyczna po zakończeniu liturgii możliwość indywidualnej modlitwy przy obrazie Św. Józefa.

W niedzielę, która przeżywać będziemy jako adoracyjną o godz. 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego, po jej zakończeniu odprawione zostaną uroczyste Nieszpory Eucharystyczne i Msza św. popołudniowa. Dalszy program nawiedzenia podamy w najbliższą niedzielę.

5. Próba Kandydatów do Bierzmowania w poniedziałek i środę po Mszy św. popołudniowej.

6. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców 6 czerwca po Mszy św. o godz. 9.00

7. W środę o godz. 16.00 próba Scholii Dziecięcej.

8. Organizowany jest wyjazd do Energylandii dla Scholii Dziecięcej, Młodzieżowej, Ministrantów i KSM w dniu 23 czerwca. Przejazd autokarem dla tych osób jest darmowy, będzie kilku opiekunów. Natomiast ceny biletów wstępu są uzależnione od wieku uczestnika. Szczegóły u Ks. Dariusza.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny. Byli obecni: Śniowska Alfreda, Adamiec Teodora, Zabrzowska Alicja, Zebrzowski Andrzej, Kapińska Teresa, Dudzik Stanisława, Dudzik Maria, Kaczmarczyk Halina.

Do sprzątania w sobotę na godz. 9.00, zapraszamy mieszkańców Cedzyny ul. Piaskowej, Turystycznej, Mostowej, Wiosennej i Szklanej.