Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021r.

1. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Od Jutra rozpoczyna się w kościele czas zwykły w ciągu roku, w liturgii dominuje kolor szat zielony. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, odpust w parafii Dąbrowa.  Msze św. w naszej parafii o godz. 700 i 1700

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

3. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– W środę, wspomnienie Św. Filipa Nareusza, kapłana.

– W czwartek, Święto Ku Czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– W sobotę, wspomnienie Bł. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

4. Dziękujemy rodzicom dzieci Komunijnych za dar ołtarza, którym jest komplet obrusów ołtarzowych.

5. W czwartek 3 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900, 1100 i 1600. Po Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy do procesji tak jak w ubiegłym roku. Na Mszy św. o godz. 1100 będziemy modlić się o dobre plony z racji poświęcenia pól dla poszczególnych miejscowości. Do następnego czwartku obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 1700 procesja Eucharystyczna a w niedzielę po Sumie.

W związku z powyższymi uroczystościami liturgicznymi, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Szczególnie zapraszamy dziewczynki Pierwszo Komunijne i Rocznicowe.

6. Próba Kandydatów do Bierzmowania w czwartek i piątek po Mszy św. popołudniowej.

7. W środę o godz. 1600 próba Scholii Dziecięcej.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci rocznicowych i mieszkańcom Cedzyny ul. Kieleckiej. Byli obecni: Joanna Skórska, Justyna Wolska, Wioletta Kucińska, Aleksandra Adamus, Katarzyna Krajcarz, Paweł Iwański, Agata Kędziora, Iwona Chrabąszcz, Ewa Książek, Anna Siudak.

Do sprzątania w sobotę na godz. 900, zapraszamy mieszkańców Cedzyny od Szkoły i za sklepem.