Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2019r.

1 Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli, Na Mszach św. święcimy kadzidło i kredę. Przed kościołem można zaopatrzyć się w nie u młodzieży z KSM-u. Także w dzisiejszej prasie katolickiej możemy poszerzyć swoją wiedzę na temat Święta Trzech Króli. Zachęcamy więc do lektury.

2. W najbliższą sobotę, 12 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbędzie się spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium, które rozpocznie się w Katedrze od godz. 11.00. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w Seminarium.

Ks. Rektor z całą wspólnotą Seminarium serdecznie zaprasza wszystkich przyjaciół.

3. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary na prace konserwatorskie przy kościele. Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni (podajemy według starego nazewnictwa):

– w poniedziałek (7 stycznia) : Cedzyna Góra 2 Księży od godz. 9.00, jeden ksiądz od Woli Kopcowej, drugi od dołu. 3 Ksiądz od godz. 14.00 Cedzyna przy trasie prawa strona zacznie od strony Domaszowic.

– we wtorek (8 stycznia) : Cedzyna Kawiarnia 2 Księży od godz. 9.00 po obu stronach od zalewu, od p. Bysiaka i p. Dudzika, 3 Ksiądz od godz. 15.00 uliczki 1, 2 a b c z domami do Woli Kopcowej.

– w środę (9 stycznia) : Radlin ulica 1 Ksiądz od godz. 9.00, Cedzyna uliczki (wszystkie) 2 Księży od godz. 15.00, jeden od strony Domaszowic nr. 182 i następne, drugi od uliczki 166, 176.

– w czwartek (10 stycznia) : Radlin Ogrodzenie 2 Księży od godz. 9.00, jeden Ksiądz od trasy a drugi z przeciwnej strony od góry.

– w piątek (11 stycznia) : Piaski, domy nad Zalewem i za Groblą 1 Ksiądz od godz. 9.00. 2 Ksiądz od godz. 15.00 domy koło Szkoły i za sklepem, 3 Ksiądz Leszczyny od kościoła prawa strona od p. Serwańskiej do krzyżówki na Bęczków i dalej do pana Pocheć i w kierunku kościoła do p. Walasek.

– w sobotę (12 stycznia) : Radlin lewa strona od Kielc do uliczki Niestachowskiej wraz z nią 3 Księży od godz. 9.00, jeden ksiądz od Kielc od nr. pierwszego, drugi od uliczki Niestachowskiej nr. 111 p. Dziuba Tomasz, trzeci ksiądz od p. Bujaka do p. Kwiecińskiego.

W przyszłym tygodniu w poniedziałek Radlin prawa strona od Kielc od drogi na Ogrodzenie do nr. 98, 98a 3 Księży.

Prosimy o pojazdy do podwiezienia Księży na kolędę i po kolędzie na plebanię.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych. Byli obecni: Kaleta Małgorzata, Kmieć Helena, Kmieć Anna, Kmieć Artur, Michta Sławomir.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Kapitulnych.