Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018r.

1. Przyszła Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny.

2. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

     – W poniedziałek, Święto Św. Macieja, Apostoła.

     – W środę, Święto Św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Diecezji Kieleckiej.

3. Wczoraj w Kieleckiej Katedrze nasz rodak alumn Marek Zawadzki otrzymał z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza Święcenia Diakonatu. Uczestniczymy w jego radości, gratulujemy i życzymy Bożego Błogosławieństwa i wytrwałości na drodze powołania.

4. W najbliższą sobotę 19 maja o godz. 1200, dzieci klas III naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. W związku z tym, spowiedź dzieci I-szo Komunijnych, a także ich rodziców i chrzestnych w czwartek 17 maja o godz. 1800.

5. Dzisiaj od godz. 1415 poświęcenie pól. W Podmąchocicach i Mąchocicach Górnych i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny. Trzeci Ksiądz Cedzyna Góra, Kawiarnia i przy trasie. Czwarty Ksiądz Radlin. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach poświęceń.

6. Kandydaci do Bierzmowania, w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu, wyjeżdżają z Ks. Dariuszem do Lednicy w dniu 2 czerwca o godz. 1000, planowany powrót 3 czerwca około godz. 600. Prosimy o zapisanie się także kilkoro rodziców. Więcej szczegółów u Ks. Dariusza. Koszt wyjazdu to 60 zł. od osoby.

7. Stowarzyszenie „Św. Jacek”, działające na rzecz parafii informuje, że pozyskało środki finansowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014/20 na doposażenie działalności kulturalnej Stowarzyszenia, dzięki którym zakupiono:

    – 50 tapicerowanych krzeseł konferencyjnych (część z nich znajduje się w Kościele, a pozostałe na salce parafialnej),

    – 150 krzeseł składanych, które będą wykorzystywane przy uroczystościach na zewnątrz Kościoła,

    – 10 kompletów stołów z ławkami,

    – podesty sceniczne oraz schodki z barierkami dla chóru,

    – 3 małe namioty oraz 1 duży imprezowy 6m x 12m,

    – tablicę interaktywną zamontowaną w sali parafialnej,

    – ekran przenośny,

    – profesjonalne nagłośnienie,

    – pianino Celviano Casio cyfrowe, obecnie wykorzystywane przy próbach chóru na salce parafialnej.

Dziękujemy Stowarzyszeniu „Św. Jacek” za tę bardzo potrzebną inicjatywę, której się podjęli i trud włożony w zrealizowanie tego projektu. Pozyskany sprzęt będzie służył życiu parafialnemu i wszelkim działaniom duszpasterskim. Część tego sprzętu możemy dzisiaj zobaczyć jako, że Stowarzyszenie „Św. Jacek” zaprasza po Mszach św. o godz. 900, 1030 i 1200 na spotkanie przy słodyczach na placu przykościelnym.

8. Dziękujemy także za złożone w dniu dzisiejszym ofiary na tacę z racji niedzieli gospodarczej.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Jaros Janina, Święcich Teresa, Święcich Irena, Łakomie Anna, Sito Krystyna, Ślusarczyk Katarzyna, Kaczmarczyk Beata, Bielesz Krystyna.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.