Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018r.

1. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Od Jutra rozpoczyna się w kościele czas zwykły w ciągu roku, w liturgii dominuje kolor szat zielony. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, odpust w parafii Dąbrowa. Msze św. w naszej parafii o godz. 700 i 1700.  

2. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy także:

– W czwartek, Święto Ku Czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– W sobotę, wspomnienie Św. Filipa Neriusza, kapłana.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

4. Z radością informujemy, że nasz rodak Diakon Daniel Olejarczyk przyjmie Święcenia Kapłańskie z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, w sobotę 26 maja, o godz. 1000 w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Prymicyjną Mszę Świętą będzie sprawował w naszym Kościele  27 maja o godz. 1200. Prymicjant przybędzie w orszaku procesyjnym, który wyruszy z jego domu rodzinnego o godz. 1040. Jest to wielkie święto dla całej parafii a szczególnie dla Radlina, jako że jest to pierwsze powołanie kapłańskie z tej miejscowości. Zachęcamy do włączenia się w to wydarzenie przez udekorowanie trasy i przez swoją obecność na uroczystości. Wszyscy parafianie są zaproszeni na pierwszą Mszę św. jaką Ks. Daniel będzie sprawował w naszej świątyni.

5. W dniu wczorajszym dzieci klas trzecich naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za dar ołtarza, jest to komplet obrusów ołtarzowych. Dziękujemy także rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni do uroczystości i posprzątanie terenu przy kościele i plebanii.

W kolejne dni Białego Tygodnia dzieci przychodzić będą  do kościoła na godz. 17.00.

6. Dziękujemy anonimowemu ofiarodawcy, który przekazał jednolite stroje dla scholki, dziękujemy także rodzicom dzieci I-szo Komunijnych za mikrofon na użytek scholki.

7. Kandydaci do Bierzmowania, w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu, wyjeżdżają z Ks. Dariuszem do Lednicy w dniu 2 czerwca o godz. 1000, planowany powrót 3 czerwca około godz. 600. Prosimy o zapisanie się także kilkoro rodziców. Więcej szczegółów u Ks. Dariusza. Koszt wyjazdu to 60 zł. od osoby.

8. Stowarzyszenie „Św. Jacek” organizuje w dniach od 2 do 10 września pielgrzymkę do Medziugorie. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

10. Także dzisiaj spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 1600. Obecność obowiązkowa.

11. Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.