Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 29.04.2018r.

1. Przed nami miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej, w którym podczas Nabożeństw modlimy się Litanią Loretańską śpiewając pieśni ku Jej Czci. Nabożeństwa Majowe w zwykłe dni po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele i święta  po Mszy św. o godz. 16.00. Starajmy się także podtrzymywać piękny zwyczaj śpiewania pieśni przy figurach i przydrożnych kapliczkach naszej parafii.

2. W czwartek 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msze św. jak w każdą niedzielę z odnowieniem Milenijnego oddania naszej Ojczyzny pod opiekę Maryi. W tym dniu obchodzimy również rocznicę Konstytucji 3 maja.

3. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu w środę wspominamy Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, a w piątek, Św. Floriana, męczennika patrona Strażaków. Msza św. w intencji Strażaków z Mąchocic i Leszczyn i ich rodzin w przyszłą niedzielę o godz. 1200.

4. Dyrektor Sekcji Polskiej w imieniu Stowarzyszenia papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie i własnym dziękuje za życzliwość parafianom z jaką zostało przyjęte Stowarzyszenie w naszej parafii i złożone ofiary. Pragnie poinformować, że ofiary te przeznaczone będą na pomoc Kościołowi prześladowanemu oraz na finansowanie projektów, które realizowane obecnie na Bliskim Wschodzie. Informuje również że została zebrana kwota 3 761,50 zł.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1615.

Nabożeństwo I – szo sobotnie po Mszy św. o godz. 1700.

6. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

7. Spotkanie przedchcielne z rodzicami i chrzestnymi w przyszłą niedzielę po Mszy św.    o godz.900.

8. Ministranci, dzieci, ze scholi i młodzież KSM zapraszamy na ognisko przy plebanii w najbliższą sobotę.

9. Wyjazd dla udających się na mecz do Kielc, 6 maja o godz. 1430 z pod szkoły w Mąchocicach i z parkingu przy kościele (drugi przystanek).

10. Powstał pomysł opracowania w formie publikacji książkowej biogramów kapłanów diecezjalnych i zakonnych, sióstr i braci zakonnych pochodzących z naszej parafii. Zwracamy się o pomoc do wszystkich Parafian a szczególnie Rodziny osób powołanych i nie tylko, w gromadzeniu materiałów na ich temat. Szczególnie prosimy o materiały na temat kapłanów i sióstr zakonnych już nieżyjących.  Kontakt w tej sprawie z Ks. Wikariuszem Krzysztofem.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Brelak Zofia, Kaleta Maria, Krzos Ryszard, Gołąbek Stefania, Matuszewska Danuta, Magala Karolina, Gołąbek Henryk, Boćkowska Maria, Zarębska Halina.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.