Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną 06.05.2018r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– W poniedziałek, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, głównej patronki miasta Kielc.

– We wtorek, Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej.

2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Tak jak już ogłaszaliśmy, Alumn Marek Zawadzki, nasz rodak otrzyma Święcenia Diakonatu w sobotę 12 maja 2018r. o godz. 1000 w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Na te uroczystość wszystkich serdecznie zaprasza.

4. I Komunię Świętą dzieci klas III naszej parafii przeżywać będziemy w sobotę 19 maja o godz. 1200. W związku z tym, spowiedź dzieci I-szo Komunijnych, a także ich rodziców i chrzestnych 17 maja o godz. 1800. Natomiast spowiedź dla dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I-szą Komunię świętą będzie 10 maja o godz. 1600. Dzieci klas IV swoją rocznicę obchodzą w przyszłą niedzielę 13 maja, o godz. 1030.

5. Zgodnie z tradycją w przyszłą niedzielę będziemy poświęcać pola, prosząc o Boże Błogosławieństwo dla pracujących na roli, o pomyślne urodzaje i plony uwielbiając Boga, który dał ludziom ziemię aby „…czynili ją sobie poddaną…”. Od godz. 1415 w Podmąchocicach i Mąchocicach Górnych i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny. Trzeci Ksiądz Cedzyna Góra, Kawiarnia i przy trasie. Czwarty Ksiądz Radlin. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach poświęceń.

6.Spotkanie kandydatów do Bierzmowania we wtorek po Mszy św. o godz. 1700. Obecność obowiązkowa.

7. Powstaje drugi Krąg Małżeństw Domowego Kościoła w naszej parafii. Małżeństwa zainteresowane umocnieniem swojego związku i wiary prosimy o kontakt z Ks. Piotrem.

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 spotkanie przedchrzcielne z rodzicami i chrzestnymi.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Łakomiec Elżbieta, Kochan Anna, Kwiatek Bernadetta, Kura Agnieszka, Dudzik Bożena, Pedrycz Cecylia, Mańka Anna, Sańpruch Małgorzata, Kobiec Stanisław, Kobiec Zdzisław, Kundera Barbara, Budzin Marzena, Szymoniak Anna, Strząbała Wanda, Białek Beata, Snopek Monika.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn. Jednocześnie prosimy aby organizować się w mniejsze grupy (6-8 osób).