Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 17.03.2024r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu we wtorek, obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, odpust w parafii Mójcza.

2. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana Palmową, rozpoczynająca w liturgii Kościoła Wielki Tydzień, ustanowiony w celu przeżycia przez wiernych Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W niedzielę Palmową obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, usłyszymy także Ewangeliczny opis Męki Pańskiej, który wprowadzi nas w przeżycia całego Tygodnia. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm.

3. Od dzisiejszej niedzieli tradycyjnie zasłaniane są w kościele krzyże i obrazy. Krzyże zostaną odsłonięte w Wielki Piątek a obrazy w Wielką Sobotę.

4. We wtorek , 26 marca pragniemy udać się z posługą duszpasterską do chorych od godz. 930. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

5. W czwartek zapraszamy o godz. 2000 na Nabożeństwo Godziny Świętej.

6. W tę sobotę nikt nie przyszedł do pomocy w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.