Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną 22.05.2022r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– W czwartek, wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera.

2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. W dniu wczorajszym dzieci klas trzecich naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni do uroczystości i posprzątanie terenu przy kościele i plebanii. Dziękujemy za dar ołtarza jest nim mikrofon bezprzewodowy, Ks. Dariuszowi i p. Katechetkom za przygotowanie dzieci do I-szej Komunii Świętej.

W kolejne dni Białego Tygodnia dzieci przychodzić będą do kościoła na godz. 17.00.

4. Dzisiaj od godz. 1415 poświęcenie pól. W Cedzyna Góra, Kawiarnia i przy trasie, jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Radlin. Gromadzimy się jak najliczniej w miejscach poświęceń.

5. Próba Scholii Dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

6. W najbliższy piątek (tj. 27.05.), rozpoczniemy 2-dniową, parafialną pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a następnie do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Pobyt w tym znanym miejscu, obejmuje nocleg w Domu Pielgrzyma oraz wspólne śniadanie. Mimo, że nie są zajęte wszystkie autokarowe miejsca, to i tak wyruszymy do tych świętych miejsc. Prosimy, aby osoby które zapisały się na pielgrzymkową listę, przybyły w piątek na godz. 6.00 rano na przykościelny parking. Po przeliczeniu wszystkich kosztów (przejazd tam i powrotem, nocleg w Domu Pielgrzyma oraz śniadanie w sobotę), całkowity koszt wynosi 180 zł.
O szczegóły planu całej pielgrzymki można pytać ks. Krzysztofa.

7. Zapraszamy także na pielgrzymkę do Sanktuarium w Gidlach i na Jasną Górę do Częstochowy, na „Uroczystość Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski” w pierwszą sobotę czerwca w tym dniu jest także Ogólnopolski Zjazd Kół Różańcowych, zapraszamy do udziału w pielgrzymce Koła różańcowe w dniu 04.06.2022, wyjazd około godziny 900, powrót po Apelu Jasnogórskim. Bliższe szczegóły i zapisy u Ks. Dariusza.

8. Do sprzątania Kościoła w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.