Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 15.05.2022r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

     – W poniedziałek, Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

2. Dzisiaj od godz. 1415 poświęcenie pól. W Podmąchocicach, Mąchocicach Górnych i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny. W przyszłą niedzielę będziemy poświęcać pola, od godz. 1415 jeden Ksiądz Cedzyna Góra, Kawiarnia i przy trasie. Drugi Ksiądz Radlin.

3. W najbliższą sobotę, 21maja dzieci klas III przystąpią do I-szej Komunii Świętej o godz. 1200. Natomiast dzieci klas IV w niedzielę, 22 maja przeżywać będą rocznicę I-szej Komunii Świętej o godz. 1200. W związku z tym próba Liturgiczna dzieci przygowująca się do I-szej Komunii świętej będzie w poniedziałek po Mszy św. o godz. 1700 i w czwartek próba generalna po Mszy św. o godz. 1700. Spowiedź dzieci I-szo Komunijnych, ich rodziców i najbliższych a także dzieci rocznicowych w piątek o godz. 1600.

Sprzątanie terenu (parking, plac przed plebanią i w koło kościoła) w czwartek a sam kościół w piątek po Mszy św. o godz. 1700.

4. W tym tygodniu nie będzie próby Scholii Dziecięcej.

5. Informujemy także, że dobiegł końca półroczny okres czytania wypominek za zmarłych. Można przedłużyć tę modlitwę zgłaszając w zakrystii.

6. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium MB Bolesnej Królowej Polski w Licheniu i Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, w dniach 27 – 28 maja 2022r. (piątek – sobota). Można się jeszcze zapisać u Ks. Krzysztofa uiszczając zaliczkę 50zł, co jest warunkiem rezerwacji miejsca.

7. Zapraszamy także na pielgrzymkę w Gidlach i na Jasną Górę do Częstochowy, na „Uroczystość Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski” w pierwszą sobotę czerwca w dniu 04.06.2022, wyjazd około godziny 900, powrót po Apelu Jasnogórskim. Bliższe szczegóły i zapisy u Ks. Dariusza.

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie wszystkich członków Grupy Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam na salce parafialnej.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Mańka Janina, Kwaśniewska Krystyna, Kubicka Mariola, Góźdź Urszula, Pastuszko Małgorzata, Wiśniewska Zofia, Rodak Magda, Gała Józef, Celina Kubiec.

     Do sprzątania Kościoła 28 maja w sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.