Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą, 14.02.2021r.

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Posypiemy nasze głowy popiołem na znak pokuty i chęci nawrócenia. Msze święte o godz.700, 900 i 1700. W Środę Popielcową obowiązuje post co do ilości i jakości.   Co do ilości trzy posiłki w ciągu dnia w tym raz do syta obowiązuje wszystkich od 14 do 60 roku życia. Co do jakości  to wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje od 14 roku do końca życia.

2. Okres Wielkiego Postu to szczególny czas naszych postanowień i wyrzeczeń, które będziemy podejmować zagłębiając się w Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Pomagały nam w tym będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, które sprawowane będą w następującym porządku: Droga Krzyżowa  dla dzieci w czwartek o godz. 1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa  dla wszystkich w tym także dla młodzieży w piątek  o godz. 1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu.  Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.1530. W niedzielę Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Księga  Trzeźwości.

3. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w II Niedzielę Wielkiego Postu 28.02.2021r. i będą trwały do środy 03.03.2021r. Prowadzić je będzie O. Skowroński Franciszkanin. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek 02.03.2021r.

4. Papież Franciszek ogłosił obecny rok, rokiem Św. Józefa. W liturgii kościoła 19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa. W dniu tym na Mszy św. zostanie odczytany akt poświęcenia się Św. Józefowi i udzielony zostanie odpust zupełny. Chcemy jak najlepiej przygotować się do tej uroczystości w czym pomogą nam także rekolekcje.

W miesiącu poprzedzającym głoszone będą w kolejne niedziele kazania przybliżające nam postać Św. Józefa i jego rolę w historii zbawienia. Zachęcamy też mężczyzn i młodzież męską do modlitwy (codziennie jeden 10-tek różańca w int. mężczyzn i rodzin naszej Parafii). Każdy uczestnik tej nowenny wpisuje się do księgi (na ołtarzu Matki Bożej, obok księgi trzeźwości) i pobiera pamiątkowy obrazek.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni Teresa i Stanisław Królicy. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 900, zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.