Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 21.02.2021r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Jest to czas szczególnych postanowień, które będziemy podejmować w walce z grzechem i złymi przyzwyczajeniami. Pomagają nam w tym jak każdego roku, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali a także Rekolekcje Wielkopostne. Droga  Krzyżowa dla dzieci w czwartek  o godz. 1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa dla wszystkich w tym także dla młodzieży w piątek  o godz. 1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją jest zbierana taca na kwiaty do Grobu. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz. 1530. W niedzielę  Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Księga Trzeźwości do której można wpisywać swoje postanowienia.

2. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

3. Przyszła niedziela, II Wielkiego Postu „Ad Gentes” jest w Kościele w Polsce Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, po Mszach św. zbiórka do puszek na cele misyjne.

4. W niedzielę tę, rozpoczniemy też Rekolekcje Wielkopostne, prowadził je będzie O. Marek Skowroński franciszkanin.

O godz. 700 Msza św. z nauką.

O godz. 900 Msza św. z nauką dla młodzieży pracującej, uczącej się i Kandydatów do Bierzmowania. Po tej Mszy św. spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.

O godz. 1030 Msza św. dla Szkół Podstawowych.

O godz. 1200 Msza św. z nauką dla wszystkich mężczyzn, szczególnie tych, którzy podjęli udział w Nowennie Różańcowej do „Św. Józefa”.

O godz. 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nabożeństwie Msza św.

Plan rekolekcji na następne dni podany będzie w najbliższą niedzielę.

Intencje przyjęte na godz. 1030 podczas rekolekcji będą odprawione na Mszy św. o godz. 1200, oprócz wtorku kiedy będzie spowiedź.

5. W miniony piątek rozpoczęliśmy Nowennę Różańcową dla mężczyzn i młodzieży męskiej, przygotowującą do uroczystości Św. Józefa. Przypominamy, że wszystkich, którzy zapisali się w Księdze zobowiązali się codziennie odmawiać jeden dziesiątek różańca w intencji mężczyzn i rodzin naszej parafii.

6. Spotkanie Scholii Dziecięcej w środę o godz. 1600.

7. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Radlina, którzy podjęli troskę o przygotowanie kościoła do niedzielnej eucharystii, kolejka teraz przechodzi na parafian z Cedzyny Góra.