Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Zwykłą 16.02.2020r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy w piątek, święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z Księdzem Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. 

3. Od ponad 87 lat Salezjanie w Krakowie wystawiają Misterium Męki Pańskiej. Reżyserem spektaklów jest pan Marcin Kobierski, aktor teatru Bagatela.  Salezjańskie Misterium przybliża widzom najważniejsze wydarzenia z życia naszego Zbawiciela, ale także zwraca uwagę na najważniejsze aspekty i dylematy ludzkiego życia. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd na to Misterium w niedziele 15 marca o godz. 12.00. Mamy już od początku stycznia zarezerwowanych 50 miejsc na spektakl oraz autokar z PORZĄDNEJ FIRMY. Chętnych parafian prosimy o zapisywanie się na listę już od dziś w zakarysti wraz z zaliczką 20 zł u ks. Krzysztofa.  

4. Jak wszyscy wiemy znacząco wzrósł koszt wywozu śmieci. Dotyczy to zarówno posesji prywatnych jak i w przypadku parafii, śmieci z cmentarza. W zeszłym roku parafia płaciła około 500 zł. za wywóz 1 kontenera spod cmentarza, natomiast w tym roku cena wzrosła prawie o 250%. Średnia liczba kontenerów wyłączając święta to jest 2 a niekiedy 3 kontenery miesięcznie. Natomiast w święta ta liczba kontenerów potrafi nawet wzrosnąć kilkukrotnie. Stąd prośba żeby nawiedzający groby swoich bliskich w miarę możliwości, takie pozostałości jak wypalone lampki czy wkłady do lampek, opakowania różnego rodzaju zabierali ze sobą. Takie wyjście pomogło by obniżyć koszta wywozu śmieci. O tyle jest to sensowne, że cena wywozu śmieci z posesji jest jednakowa niezależnie od ich ilości. Postarajmy się rozważyć tę sprawę dla wspólnego dobra.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. popołudniowej o 16.00 spotkanie Koła Przyjaciół i Sympatyków Radia Maryja i TV Trwam.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Katarzyna Filipczak, Agnieszka Filipczak, Zofia Brelak, Krystyna Bugajska, Maria Kaleta, Stefania Gołąbek, Danuta Matuszewska, Karolina Magala, Maria Boćkowska, Anna Gołąbek.

Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00, zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.