Ogłoszenia parafialne na VIII Niedzielę Zwykłą 03.03.2019r.

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Posypiemy nasze głowy popiołem na znak pokuty i chęci nawrócenia. Msze święte o godz.700, 900 i 1700.

W Środę Popielcową obowiązuje post co do ilości i jakości. Co do ilości trzy posiłki w ciągu dnia w tym raz do syta obowiązuje wszystkich od 14 do 60 roku życia. Co do jakości to wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje od 14 roku do końca życia.

2. Okres Wielkiego Postu to szczególny czas naszych postanowień i wyrzeczeń, które będziemy podejmować zagłębiając się w Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Pomagały nam w tym będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, które sprawowane będą w następującym porządku: Droga Krzyżowa  dla dzieci w czwartek o godz. 1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa  dla wszystkich w tym także dla młodzieży w piątek  o godz. 1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu.  Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.1530. W niedzielę Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Księga  Trzeźwości.

3. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy Święto Św. Kazimierza, królewicza.

4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w II Niedzielę Wielkiego Postu 17.03.2019r. będą trwały do środy 20.03.2019r. Prowadzić je będzie O. Piotr Graduszewski z zakonu Św. Trójcy, przełożony w domu zakonnego w Budziskach, diecezja Sandomierska. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek 20.03.2019r.

5. W dniach od 24 czerwca do 1 lipca 2019r. organizowana jest Pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie z parafii Strawczyn gdzie wikariuszem jest nasz rodak Ks. Daniel Olejarczyk. Jest możliwość dołączenia do tej pielgrzymki, zapisy trwają do 12 marca u Ks. Daniela. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki są zamieszczone w gablocie.

6. Dzisiaj do sprzątania kościoła nikt nie przyszedł. Dziękujemy więc p. Kościelnemu za sprzątanie, a w najbliższą sobotę zapraszamy ponownie do sprzątania mieszkańców Radlina poczynając od pierwszego domu lewa strona od Kielc.

Przy okazji gorąca prośba aby sprzątający nie wycierali elementów złoconych na ołtarzach, bowiem uszkadzają w ten sposób powłokę złota.