Ogłoszenia parafialne na VIII Niedzielę Zwykłą 27.02.2022 r.

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Posypiemy nasze głowy popiołem na znak pokuty i chęci nawrócenia. Msze święte o godz.700, 900 i 1700. W Środę Popielcową obowiązuje post co do ilości i jakości. Co do ilości trzy posiłki w ciągu dnia w tym raz do syta obowiązuje wszystkich od 14 do 60 roku życia. Co do jakości to wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje od 14 roku do końca życia.

2. Okres Wielkiego Postu to szczególny czas naszych postanowień i wyrzeczeń, które będziemy podejmować zagłębiając się w Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Pomagały nam w tym będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, które sprawowane będą w następującym porządku: Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz. 1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa  dla wszystkich w tym także dla młodzieży w piątek  o godz. 1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu.  Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.1530. W niedzielę Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Księga Trzeźwości.

3. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w II Niedzielę Wielkiego Postu 13.03.2022r. i będą trwały do środy 16.03.2022r. Prowadzić je będzie O. Mateusz, Dominikanin. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek 15.03.2022r.

4. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu w piątek, obchodzimy Święto Św. Kazimierza, Królewicza.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź dla praktykujących rozpocznie się w piątek o godz. 1615, natomiast nabożeństwo I Soboty o godz.1615.  

6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej już po raz VII organizuje Nocną Drogę Krzyżową, tym razem pod hasłem: „W Jego Krzyżu, mój strach pokonany”. Wydarzenie będzie miało miejsce z 18 na 19 marca 2022r. Rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 2000 w Kielcach – Dąbrowa Kościół NMP Matki Kościoła, a następnie wyruszamy w 37 kilometrową trasą na Święty Krzyż. Zapisów dokonujemy na stronie internetowej KSM Diecezji Kieleckiej, lub u Ks. Dariusza, jak również można się zapisać na miejscu wymarszu po Mszy Św. Zapisujący się w dniu wyjścia muszą liczyć się z brakiem ubezpieczenia na czas trwania VII NDK.

7. Spotkanie Scholii Dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Gała Stanisław, Ślusarczyk Michał, Ślusarczyk Elżbieta, Szady Grzegorz. Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.