Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę Zwykłą 10.06.2018r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
– W poniedziałek, wspomnienie Św. Barnaby, apostoła.

– W środę, wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora    Kościoła.

– W czwartek, wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

– W piątek, wspomnienie Bł. Jolanty, zakonnicy.

2. Próba liturgiczna kandydatów do bierzmowania w poniedziałek a we wtorek próba generalna po Mszy św. W czwartek spowiedź dla kandydatów i rodziców od godz. 1800, a następnie sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła.

Sakramentu Bierzmowania udzieli Ks. Bp. Pomocniczy Marian Florczyk w piątek 15 czerwca o godz. 1700.

3. Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej wraz z Koordynatorem Diecezjalnym zbiórki surowców wtórnych oraz Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami rozpoczęło akcję pt.: „Zbieram i Pomagam” biorąc udział w tej akcji możemy pomóc zrealizować projekty naszych misjonarzy i misjonarek z Diecezji Kieleckiej, dzięki takiej pomocy udało się zrealizować wiele misyjnych projektów. Między innymi wybudowanie kilku studni w Afryce, wyposażenie szkół, sierocińców, gdzie posługują nasi misjonarze i misjonarki. To wszystko dzięki zbiórce elektrośmieci w parafiach naszej diecezji. Nasza parafia dołącza do tak zaszczytnej akcji, wystarczy przywieźć sprzęt w wyznaczone miejsce i zachęcić innych. Zbiórka odbędzie się 27 czerwca, elektrośmieci składamy w tym dniu od rana, na parkingu przy kościele z lewej strony kopca. Zbieramy wszystko co jest zasilane prądem, co jest na baterię i wtyczkę. Na plakacie jest wymienione co zbieramy.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Gołąbek Janina, Kotaś Anna, Banak Halina, Raczyńska Bożena, Raczyńska-Żak Marta, Jamrożek Teresa, Bryk Weronika.

Do sprzątania w tym tygodniu zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.