Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę Zwykłą 17.06.2018r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy w czwartek, wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

2. W miniony piątek młodzież klas III naszej parafii przyjęła z rąk Ks. Bp. Pomocniczego Mariana Florczyka Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy rodzicom i młodzieży za dar ołtarza i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

3. W poniedziałek 25 czerwca będziemy odwiedzać chorych, udzielając Sakramentów Świętych. Zgłaszamy chorych w zakrystii i kancelarii.

4. Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej wraz z Koordynatorem Diecezjalnym zbiórki surowców wtórnych oraz Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami rozpoczęło akcję pt.: „Zbieram i Pomagam” biorąc udział w tej akcji możemy pomóc zrealizować projekty naszych misjonarzy i misjonarek z Diecezji Kieleckiej, dzięki takiej pomocy udało się zrealizować wiele misyjnych projektów. Między innymi wybudowanie kilku studni w Afryce, wyposażenie szkół, sierocińców, gdzie posługują nasi misjonarze i misjonarki. To wszystko dzięki zbiórce elektrośmieci w parafiach naszej diecezji. Nasza parafia dołącza do tak zaszczytnej akcji, wystarczy przywieźć sprzęt w wyznaczone miejsce i zachęcić innych. Zbiórka odbędzie się 27 czerwca, elektrośmieci składamy w tym dniu od rana, na parkingu przy kościele z lewej strony kopca. Zbieramy wszystko co jest zasilane prądem, co jest na baterię i wtyczkę. Na plakacie jest wymienione co zbieramy.

5. W czwartek o godz. 1600 zapraszamy Scholę dziecięcą na obchody zakończenia roku scholi, wskazany odświętny strój.

6. W piątek kończy się rok szkolny i katechetyczny z tej okazji w piątek od godz. 1600 okazja do spowiedzi, a w niedzielę na Mszy Św. o godz. 1030 podziękujemy Panu Bogu za miniony rok szkolny i poprosimy o dobre przeżycie dni wakacyjnych. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na tę Mszę Świętą, a także rodziców i nauczycieli.

7. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił Ks. Andrzej Zawadzki misjonarz z Wybrzeża Kości Słoniowej w Afryce, nasz rodak. Taca przeznaczona będzie na pomoc dla Misji w której pracuje.

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.