Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę Zwykłą 16.06.2024r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek, wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

– w piątek, wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się przyjęcie nowych aspirantów do grona kandydatów do Służby Liturgicznej naszej parafii oraz promocja trzech kandydatów do grona ministrantów oraz przekazanie im stroju liturgicznego. Jednocześnie zapraszamy chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I-szej Komunii Św. i którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministrantów, aby zgłosili się wraz z rodzicami do Ks. Krzysztofa.

3. Dziękujemy raz jeszcze za ofiarę, jaką złożyli Bierzmowani i ich rodzice. Zakupiony został klęcznik, który używany będzie podczas nabożeństw.

4. W sobotę 22 czerwca przy naszym kościele w Leszczynach o godzinie 14:00 odbędzie się piknik dziękczynny, który jest miłym akcentem radości ze służy Panu Bogu oraz rozpoczęcia wakacji. Dlatego też zapraszamy wszystkie dzieci zaangażowane w jakikolwiek sposób w życie naszej parafii przede wszystkim scholę dziecięcą i młodzieżową , ministrantów i tych którzy pragną wstąpić w ich szeregi, dzieci komunijne i te które ukończyły pierwsze piątki miesiąca, te które zaangażowały się w obchody Bożego Ciała i jego Oktawy i te które nie odmówiły czasu Matce Bożej w czasie nabożeństw różańcowych, roratnych, majowych i pozostałych, te które znają drogę do kościoła nie tylko od święta i te celująco zaangażowane w katechezę szkolną, których za takich uznali katecheci pracujący na przy naszej parafii. „Bedzie coś dla ducha i dla ciała by buźka się uśmiechała” a jako wkład w tworzoną piknikową wspólnotę zabieramy ze sobą jedynie wodę i napoje by organizm był dobrze nawodniony w czasie intensywnej zabawy. Najmłodszych zapraszamy z opiekunami.

5. Dzisiaj po Mszy św. popołudniowej o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Przyjaciół i Sympatyków Radia Maryja i TV Trwam na salce przy plebanii.

 6. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę. Były następujące osoby Gawędzki Wacław, Gawędzka Janina , Dudzik Wiesława, Piotrowska Wiesława, Jędryka Irena, Jędryka Zenon.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 9.00), zapraszamy kolejne rodziny z Cedzyny przy trasie.