Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą 30.06.2024r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– w środę, święto Św. Tomasza Apostoła.

– w sobotę, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

2. Jutro w poniedziałek1 lipca imieniny obchodzi bp Marian Florczyk. Polecamy go w swoich modlitwach.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 1700, a poprzedzi je możliwość spowiedzi od godz. 1630.

4. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Nabożeństwo I Soboty rozpocznie się o 1615.

5. W ubiegłą sobotę zorganizowany został piknik z racji zakończenia roku szkolnego dla dzieci ze scholii dziecięcej i młodzieżowej, ministrantów i tych którzy pragną wstąpić w ich szeregi, dzieci komunijnych i tych które ukończyły pierwsze piątki miesiąca, które zaangażowały się w obchody Bożego Ciała i Oktawy i tych które nie odmówiły czasu Matce Bożej w czasie nabożeństw różańcowych, roratnich, majowych i pozostałych, tych które znają drogę do kościoła nie tylko od święta i celująco zaangażowane są katechezę szkolną, których za takich uznali katecheci pracujący przy naszej parafii. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie.

W szczególności Ks. Dariuszowi za organizację i dopilnowanie całości, Ks. Proboszczowi za wygospodarowanie środków z funduszy parafialnych.

Panu Ernestowi Noga za ofiarowane pieczywo i łakocie. Pani dr. Ewie Bobrowskiej za finansowe wsparcie.

OSP w Leszczynach za aktywizującą prezentacje sprzętu ratunkowo – gaśniczego i szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

Młodzieży KSM, Sylwii i Patrykowi Jończyk, Annie Waldon za obsługę urządzeń do słodkości.

Panu Jarosowi Stachurze, Pani Agacie Kędziora, Panu Pawłowi Bandura, Państwu Justynie i Arturowi Piskulak za pomoc w przygotowaniach oraz obsłudze grilla a także rodzicom dzieci komunijnych, należących do scholii i ministrantów.

Wszystkim dziękujemy za ten miły wyraz ze służby Panu Bogu i Bliźnim.

6. Osoby prenumerujące czasopismo „Idźmy do św. Józefa” mogą odebrać w zakrystii kolejny numer kwartalnika. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i kwiaty mieszkańcom Cedzyny ul. Kielecka. Były następujące osoby: Edyta Prusek, Aleksandra Zając, Bogusława Dudek, Irena Domaszko, Elżbieta Sumara, Dorota Trzpiot, Elżbieta Kopyś, Sebastian Pęcak, Zofia Pietruszka. Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejne rodziny z Cedzyny przy trasie ul. Kielecka.