Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą 07.07.2024 r.

W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek, wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera – odpust w par. Bęczków

– w czwartek, święto św. Benedykta, Opata – Patrona Europy

– w piątek, wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

– w sobotę, wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

2. 16 lipca przypada 81. Rocznica bohaterskiej śmierci Partyzantów AK z Oddziału „Wybranieccy” w Leszczynach. Msza św. za poległych zamówiona przez Wójta Gminy Górno oraz Gminny Ośrodek Kultury, będzie sprawowana w piątek 19.07 o godz. 1200. Po Mszy św. dalsza część uroczystości pod pomnikiem – modlitwa za Ojczyznę i złożenie kwiatów.

3. W niedzielę 21.07 o godz. 12.00, będzie również sprawowania Msza św. za poległych w Leszczynach z Oddziału „Wybranieckich” od Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Żołnierze z Gór Świętokrzyskich”. Po Mszy św. dalsza część uroczystości pod pomnikiem na parkingu oraz rekonstrukcja historyczna.

4. Dnia 6 sierpnia br. wyrusza do Częstochowy Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce w Grupie Białej.

5. Na okres wakacji ulega zmianie czas pracy Kancelarii Parafialnej. Kancelaria będzie nieczynna oprócz poniedziałku także czwartek, a w sobotę będzie czynna krócej – od godz. 800 do godz. 900. W pozostałe dni bez zmian.

6. 10 lipca br. w hali sportowej przy szkole w Masłowie Pierwszym, odbędzie się akcja honorowego odwania krwi, organizowana wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Kielcach. Krew będzie można oddawać w tym dniu w godzinach od 9.00 do 12.00. Akcja jest organizowana w związku ze znacznymi niedoborami krwi w magazynach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. 

7. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni i kwiaty następującym osobom: Teresie Tryburskiej, Annie Siudak, Teresie Czerwińskiej, Elżbiecie Kopyś, Dorocie Salwa, Małgorzacie Juszczak, Alicji Staszewskiej oraz Pawłowi Juszczakowi. Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny z ul. Kieleckiej.

 

Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zaprasza do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Można przebyć całą trasę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy ON-LINE potrwają do 4 sierpnia, a później będzie można się zapisać w sekretariacie grupy. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje są w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

Pielgrzymce towarzyszy Grupa Duchowa. Pielgrzym Duchowy łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. czy uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim. Cennym darem jest ofiarowanie cierpienia Panu Bogu w intencji pielgrzymów, dlatego chorzy i cierpiący są szczególnie zaproszeni do duchowego pielgrzymowania. Pątnicy będą pamiętać w codziennej modlitwie o duchowych Siostrach i Braciach. Będą modlić się również w intencjach zgłoszonych drogą e-mailową: intencje.kpp@gmail.com

Tegoroczną nowością jest aplikacja na telefon, w której znajdą się informacje o trasie pielgrzymki czy poszczególnych grupach, a także materiały formacyjne m.in.: Liturgia Słowa i konferencje na każdy dzień pielgrzymowania, modlitwy czy śpiewnik.