Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą 09.07.2023r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– We wtorek, święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy.

– W środę, wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

– W czwartek, wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

– W sobotę, wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

2. 16 lipca przypada 80 Rocznica bohaterskiej śmierci Partyzantów AK  z Oddziału „Wybranieccy” w Leszczynach. Msza św. sprawowana będzie w int. poległych o godz. 1200, z intencji Wójta Gminy Górno oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Żołnierze z Gór Świętokrzyskich”. Po Mszy św. dalsza część uroczystości pod pomnikiem. Szczegóły na plakacie w gablocie.

3. Dnia 6 sierpnia br. wyrusza do Częstochowy Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przewodnikiem grupy białej do której należy nasza parafia jest Ks. Dariusz.

4. Na okres wakacji uległ zmianie czas pracy kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie nieczynna w poniedziałki i czwartki, w sobotę będzie czynna od godz. 800 do godz. 900, w pozostałe dni bez zmian.

5. Przypominamy i prosimy aby do świątyni wchodzić w stroju właściwym i godnym, szanując powagę miejsca świętego jakim jest nasz kościół, pomimo czasu wakacyjnego i urlopowego.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę następującym osobom: Zofia Pietruszka, Zofia Gałka, Ewa Zając, Ola Zając, Dorota Trzpiot, Jola Woś, Teresa Tyburska.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny od strony Kielc.