Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą 11.08.2013r

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:

– w środę, wspominamy Św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika;

– we czwartek, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę: 700; 900; 1130; 1600. Po Mszach Św. poświęcenie zbóż, ziół, kwiatów i owoców.

2. W sobotę 17 sierpnia Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Czcimy Św. Jacka, patrona naszego kościoła i parafii. Porządek Mszy Św.: 700; 900; 1130; 1500. Uroczystą sumę przy ołtarzu polowym o godz. 1130 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. dr Grzegorz Kaliszewski – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Po mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła i ucałowanie relikwii Św. Jacka. Zachęcam do licznego udziału w uroczystości i zyskania odpustu, przystępując do spowiedzi, przyjmując Komunię św. i modląc się w intencjach Ojca Św.

Wyjątkowo z racji festynu rodzinnego msza św. o godz. 1500. O godz. 1600 rozpocznie się popołudniowy festyn rodzinny, na który zaprasza Stowarzyszenie Św. Jacek. Zakończy się on w godzinach wieczornych, projekcją filmu pt. „Światło ze Śląska”. Program festynu dostępny jest również w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Raz jeszcze gorąco zachęcam do udziału w tej jakże radosnej formie przeżywania odpustu parafialnego.

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” możemy przeczytać m.in. o naszej parafii.

4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych. Byli obecni: Elżbieta Dudzik, Marcin Dudzik, Zofia Jaguś, Alicja Stępień, Maria Kaleta, Michał Gołąbek, Wiktor Gołąbek, Diana Żarnowiecka, Dawid Żarnowiecki, Maria Karyś.

W środę przez Uroczystością Matki Bożej Zielnej i w piątek przed odpustem zapraszam do sprzątania kościoła kolejnych mieszkańców Mąchocic Kapitulnych. Godzina do ustalenia z panem kościelnym.