Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą 12.08.2012r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:

We wtorek wspominamy Św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika;

W środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy Św. jak w niedzielę: 700; 900; 1130; 1600. Po Mszach Św. poświęcenie zbóż, ziół i owoców.

2. W piątek 17 sierpnia Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Czcimy Św. Jacka, patrona naszego kościoła i parafii. Porządek Mszy Św. o godz.: 700; 900; 1130; 1700. Uroczystą sumę przy ołtarzu polowym o godz. 1130 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Artur Skrzypek. Po mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła i ucałowanie relikwii Św. Jacka. Zachęcam do licznego udziału w uroczystości i zyskania odpustu, przystępując do spowiedzi, przyjmując komunię św. i modląc się w intencjach Ojca Św.

Po zakończeniu uroczystości liturgicznych rozpocznie się popołudniowy festyn rodzinny, na który zaprasza Stowarzyszenie Św. Jacek. Zakończy się on w godzinach wieczornych, projekcją filmu „Ja jestem”. Program festynu podany jest w gablocie. Raz jeszcze gorąco zachęcam do udziału w tej formie przeżywania odpustu parafialnego.

3. Informuję, iż nasza parafia ma swoją stronę internetową, na której możemy zapoznać się z bieżącymi sprawami parafii i Stowarzyszenia Św. Jacek. Adres strony podany jest w gablocie.

4. Dzisiejszy numer czasopisma „Niedziela” przybliża m.in. sylwetkę naszego patrona Św. Jacka Odrowąża. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Kopcówek. Byli obecni: Bożena Żak; Magdalena Żak; Grażyna Cedro; Wiktoria Cedro; Elżbieta Wiktur; Barbara Parkita; Joanna Szczypała; Janina Rzepa.

W czwartek zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców z Leszczyn Skała.