Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą 15.07.2018r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

w poniedziałek wspomnienie Najśw. Maryi Panny z góry Karmel,

w piątek wspomnienie Świętego Czesława – prezbitera.

2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy ogólnopolski dzień Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Będziemy modlić się o bezpieczne korzystanie ze środków transportu i o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Po Mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców   i poświęcenie pojazdów na parkingu przed Kościołem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy jako podziękowanie kierowców za szczęśliwe podróże. Jest to coroczna akcja Episkopatu do Spraw Misji.

3. Tradycyjnie 5 sierpnia wyrusza na Jasną Górę kolejna 37 Kielecka Piesza Pielgrzymka. Chętni do udziału w pielgrzymce mogą zapisywać się u Ks. Dariusza, który będzie przewodnikiem jednej z grup i pobrać formularz zgłoszeniowy. Wzorem lat ubiegłych w ramach Pielgrzymki Kieleckiej będzie utworzona Grupa Duchowa. Zaproszeni do niej są ci, którzy  z różnych przyczyn nie będą mogli wędrować do tronu Królowej Polski. Członkowie tej grupy otrzymają specjalne legitymacje.

4. W dniu dzisiejszym o godz. 1600 będzie sprawowana uroczysta Msza św. w intencji poległych na Leszczyńskich polach Partyzantów z oddziału „Wybranieccy”, oraz ofiar walk powstańczych z okupantem. Po Mszy św. dalszy ciąg uroczystości pod Pomnikiem.

5. W dniu dzisiejszym spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej po Mszy św. o godz. 1600.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Siudak Bożena, Mazurczak Elżbieta, Bysiak Marta, Bysiak Ryszard, Waldon Jolanta, Sodel Dorota, Szymoniak Lena, Sztorc Anna. Leszczyny zakończyły swój dyżur przygotowywania świątyni do niedzielnej Eucharystii, Kolejka przechodzi na mieszkańców Mąchocic Górnych poczynając od początku.