Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą 10.09.2023r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– w środę, wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła,

– w czwartek, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

– w piątek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

– w sobotę, wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

2. Zapraszamy całą służbę Liturgiczną naszej parafii do udziału w XXIII Diecezjalnym Dniu Ministranta, 30 września (sobota) w parafii pw. św. Brata Alberta w Busku-Zdroju w godzinach 900-1400. Hasło przewodnie spotkania brzmi: „Wierzymy w Kościół Chrystusowy”. Zapisy w zakrystii (lista).

3. Uczniowie z klasy VIII zaczynają bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zgodnie z dekretem Ks. Biskupa o przyjmowaniu sakramentów we własnej parafii, przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu w naszej parafii będą mogły rozpocząć osoby należące do parafii Leszczyny. Ci którzy chcą przystąpić do tego sakramentu odbierają deklaracje i indeksy u Ks. Krzysztofa. Również uczniowie klasy VII, którzy chcą w VIII klasie przystąpić do tego sakramentu zaczynają przygotowanie dalsze, również odbierają indeksy deklaracje w zakrystii.

4.  Próby Scholii Dziecięcej będą, w każdy czwartek o godz. 1600.

5. Rozpoczął się rok szkolny. W związku z tym ulega zmianie czas pracy kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie nieczynna w niedzielę i święta oraz w poniedziałki, w pozostałe dni będzie otwarta. Dokładny plan pracy kancelarii jest podany na stronie parafialnej i na szyldzie budynku plebanii.

6. Dziękujemy pielgrzymom do Gietrzwałdu oraz do Kamienia Śląskiego za ufundowanie Kapy Maryjnej, która będzie służyć między innymi podczas nabożeństw I-szych Sobót miesiąca. Kapę zakupiono za kwotę 490 zł.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę następującym osobom: Wiesław Zawadzki, Marian Bieniek, Januchta Mariola, Januchta Maja i Malwina, Kaczmarczyk Jolanta, Dziedzic Marzena. Do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny Kawiarnia ul. Szklana w sobotę (na godz. 900).