Untitled

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy w piątek Święto Narodzenia NMP.

2. Powakacyjne spotkanie ministrantów i lektorów odbędzie się w tę sobotę 9 września o godz. 1600 w salce parafialnej.

Natomiast kandydatów zapraszamy na spotkanie przygotowawczo-formacyjne w piątek po Mszy św. popołudniowej o godz. 1745, 15 września w salce parafialnej.

Jednocześnie zapraszamy całą służbę Liturgiczną naszej parafii do udziału w XXIII Diecezjalnym Dniu Ministranta, 30 września (sobota) w parafii pw. św. Brata Alberta w Busku-Zdroju w godzinach 900-1400. Hasło przewodnie spotkania brzmi: „Wierzymy w Kościół Chrystusowy”. Zapisy w zakrystii (lista).

3. Uczniowie z klasy VIII zaczynają bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zgodnie z dekretem Ks. Biskupa o przyjmowaniu sakramentów we własnej parafii, przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu w naszej parafii będą mogły rozpocząć osoby należące do parafii Leszczyny. Ci którzy chcą przystąpić do tego sakramentu odbierają deklaracje i indeksy u Ks. Krzysztofa. Również uczniowie klasy VII, którzy chcą w VIII klasie przystąpić do tego sakramentu zaczynają przygotowanie dalsze, również odbierają indeksy.

4. Próby Scholii Dziecięcej będą, w każdy czwartek od godz. 1600. Ks. Dariusz Nyga i Pani Katechetka zapraszają wszystkie dziewczynki, które należą do scholii dziecięcej i tych, którzy chcieli by do tego grona należeć, również chłopców. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego Chwalenia Boga śpiewem na Mszy Św.

5. Rozpoczyna się rok szkolny. W związku z tym ulega zmianie czas pracy kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie nieczynna w niedzielę i święta oraz w poniedziałki, w pozostałe dni będzie otwarta. Dokładny plan pracy kancelarii jest podany na stronie parafialnej i na szyldzie budynku plebanii.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę następującym osobom: Sarek Halina, Kostecka Jadwiga, Szczypała Stanisława, Bozak Elżbieta, Dudzik Stanisław, Zacharska Beata, Jugo Józefa, Zacharska Bożena, Podstawka Halina, Podstawka Zofia.

Do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny Kawiarnia ul. Szklana w sobotę (na godz. 900).