Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą – 15.09.2019 r.

 

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

 

– w poniedziałek, wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa

– w środę, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

– w piątek, wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła ChongHasang i Towarzyszy

– w sobotę, święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

 

2. Dziś gościmy w naszej parafii o. Jerzego Zielińskiego z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, pracującego na Ukrainie, który głosi Słowo Boże oraz kwestuje na rzecz Centrum Terapii Uzależnień oraz Punkt Konsultacyjno-Modlitewny
w diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie.

3.  21 września br. organizowany jest coroczny Diecezjalny Dzień Ministranta. W tym roku odbędzie się on w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Organizatorzy zapewniają o różnorodności atrakcji. Zapraszamy wszystkich ministrantów do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Zapisy i szczegóły u ks. Dariusza.

4. Dnia 28 września br. odbędzie się XX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż pod hasłem „Krzyż Twój to moja Arka”. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokaru z parkingu przy kościele o godz. 7.30, następnie z pod szkoły w Mąchocicach. Zapraszamy chętnych do udziału a zapisy w zakrystii u ks. Dariusza. Koszt wyjazdu to 15 zł.

5. W najbliższą środę o godz. 16.00 w salce parafialnej próba scholii dziecięcej.

6. Wszystkich członków Róż Żywego Różańca w naszej parafii i czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy na XI Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie w dniu 5 października 2019 r. (sobota). Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to spotkanie. Zapisy od dziś w zakrystii u ks. Krzysztofa.

7. Skorzystajmy z prasy religijnej dostępnej w kościele. Są jeszcze do nabycia kalendarze parafialne na 2020 rok.

8. Do sprzątania kościoła z Radlina nikt się nie zgłosił. Dlatego dziękujemy za sprzątanie kościoła panu kościelnemu. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.

 

 

Duszpasterze Parafii Leszczyny