Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą – 08.09.2019 r.

 

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

 

– w piątek, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła 

– w sobotę, święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

2. W przyszłą niedzielę, gościć będziemy w naszej parafii o. Jerzego Zielińskiego, kapucyna pracującego na Ukrainie, który będzie głosił Słowo Boże oraz przeprowadzał kwestę na rzecz Centrum Terapii Uzależnień oraz Punkt Konsultacyjno-Modlitewny w diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie. Będzie okazja złożyć ofiarę na ten cel.

3. 21 września br. organizowany jest coroczny Diecezjalny Dzień Ministranta. Zapraszamy wszystkich ministrantów do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Zapisy i szczegóły u ks. Dariusza. 

4. Dnia 28 września br. odbędzie się kolejny już Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokaru z parkingu przy kościele o godz. 7.30, następnie z pod szkoły w Mąchocicach. Zapraszamy chętnych do udziału a zapisy w zakrystii u ks. Dariusza. Koszt wyjazdu to 15 zł.

 5. Przypominamy o zapisach i odbiór indeksów dla kandydatów do bierzmowania
z klas VII i VIII.

6. W najbliższy piątek o godz. 17.30 w salce parafialnej próba scholii dziecięcej. Jednocześnie bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci śpiewające do scholii dziecięcej, natomiast od klasy VI SP wzwyż oraz młodzież ze szkół średnich do scholii młodzieżowej.

7. Zbliża się XI Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę 5 października br. Tym razem będziemy pielgrzymować do Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to spotkanie. Zapisy od przyszłej niedzieli u ks. Krzysztofa. 

8. Skorzystajmy z prasy religijnej dostępnej w kościele. Są jeszcze do nabycia
w zakrystii pięknie wydane kalendarze parafialne na 2020 rok.

9. W tym miesiącu przypada 2 rocznica śmierci ks. bpa Kazimierza Ryczana. Z tej racji bp J. Piotrowski zaprasza do modlitwy za zmarłego. Msza św. za śp. bpa Kazimierza Ryczana zostanie odprawiona w piątek 13 września br. o godz. 9.00 w bazylice katedralnej. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w tej uroczystości. 

10. W związku z apelem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach o znacznym braku krwi, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Górno
i mieszkańcy Leszczyn organizują zbiórkę tego „bezcennego leku”, która odbędzie się dziś w godz. 9.00 – 13.30 w Leszczynach na parkingu przy kościele. 

11. Za sprzątanie w czasie trwającego remontu salki parafialnej dziękujemy młodzieży naszej parafii. Jako że jeszcze remont się nie zakończył dlatego pod koniec września będziemy prosili o liczny udział w porządkowaniu tej sali rodziców dzieci ze scholii parafialnej.    

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę i kwiaty mieszkańcom Radlina. Obecni byli: Mariola Komorowska, Marzena Rzędowska, Iwona Ziach, Marta Bujak, Ryszard Kwiecień, Dorota Kręgiel, Maria Solewicz.

 

Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.

 

Wszystkim Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej: naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy błogosławionej niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Zbawiciela za wstawiennictwem św. Jacka.

 

Duszpasterze Parafii Leszczyny