Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą 16.10.2022r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski. Przed kościołami w naszej ojczyźnie odbywa się zbiórka ofiar do puszek, które będą przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

We wtorek, Święto Św. Łukasza, Ewangelisty.

W czwartek, wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera.

W sobotę, wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża.

3. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywa Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadzi Ks. Bp. Ordynariusz Jan Piotrowski.

Ks. Biskup na wszystkich Mszach Św., będzie się modlił w naszej intencji, za naszą parafię a także za naszych zmarłych parafian.

Na Mszy św. o godz. 700 powitamy Ks. Biskupa przy wejściu do Kościoła, gdzie będzie ucałowanie Krzyża przez Biskupa i pokropienie wiernych wodą święconą.

Mszę Św. o godz. 700 sprawował będzie Ks. Proboszcz, który złoży również sprawozdanie o stanie duchowym i materialnym parafii.    Na tę Mszę św. szczególnie zapraszamy Róże Różańcowe, Apostolat Margaretka i Koło Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

Na Mszę św. o godz. 900, zapraszamy młodzież, Scholę Młodzieżową, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Liturgiczną Służbę Ołtarza, oraz Doradców Życia Rodzinnego.

Na Mszę św. o godz. 1030, zapraszamy dzieci z rodzicami, Scholę Dziecięcą i Wspólnotę Kościoła Domowego.

Mszę św. o godz. godz. 1200 sprawował będzie Ks. Biskup, na tej Mszy św. będzie obecny Chór Parafialny.

Na wszystkich Mszach św. kazanie będzie głosił Ks. Biskup.

Około godziny 1300 wszyscy spotkamy się na cmentarzu Parafialnym, gdzie wraz z Ks. Biskupem Modlić się będziemy za zmarłych kapłanów i parafian.

Zachęcamy aby w tej modlitwie uczestniczyło jak najwięcej wiernych, nie tylko tych, którzy uczestniczyli we Mszy św. o godz. 1200.

4. Przyszła niedziela to także Niedziela Misyjna, Światowy Dzień Misyjny. Ks. Biskup Jan Piotrowski jest przewodniczącym Episkopatu Polski do Spraw Misji. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne.

5. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i kwartalne za zmarłych. Kartki na wypominki jednorazowe będą wyłożone na ławkach pod chórem. Pamiętajmy w modlitwie o drogich nam zmarłych.

6. W czwartek próba Scholii Dziecięcej o godz. 1600.

Natomiast w sobotę próba Scholii Młodzieżowej o godz. 1600.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i chociaż nie wypada mówić o oczywistych sprawach to jednak trzeba o nich przypomnieć. Dlatego zwracamy się do Parafian i nie tylko, z prośbą dotyczącą utrzymania porządku i czystości wokół grobów jak również całego naszego parafialnego cmentarza. Na terenie cmentarza obowiązuje bezwzględny zakaz wyrzucania śmieci za mur i miejsca do tego nie przeznaczone, wiemy bowiem że za zanieczyszczanie środowiska naturalnego grożą surowe kary. Dlatego śmieci składamy do kontenera, a liście i trawę pod mur obok kontenera. Pamiętajmy, że estetyczny i czysty cmentarz wpływa na wizerunek całej parafii. Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi i zgłaszanie do kancelarii, jeśli ktoś zauważy takie niewłaściwe zachowania.

8. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła młodzieży z KSM. W przyszłą sobotę zapraszamy do sprzątania Kościoła mieszkańców Leszczyn lewa strona do hoteli w kierunku Kielc.