Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą 23.10.2022r.

1. Dzisiejsza Niedziela jako Światowy Dzień Misyjny, rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym modlić się będziemy w intencji Misji, szczególnie w intencji Misjonarzy i wszystkich pracujących na Misjach. Dzisiaj tej modlitwie przewodniczy nam Ks. Biskup wizytator Jan Piotrowski, który jest przewodniczącym Episkopatu Polski do Spraw Misji. We wszystkich kościołach przeprowadzana jest zbiórka ofiar, która w całości przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Te wszystkie zebrane środki tworzą fundusz, dzięki któremu wspierane są najbardziej potrzebujące placówki misyjne.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy w piątek, Święto Św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

3. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Uczniowie zapraszają w piątek 28 października na Mszę Świętą o godz. 900 w kościele parafialnym z okazji poświęcenia sztandaru i jubileuszu 200-lecia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mąchocicach Kapitulnych. Eucharystii przewodniczył będzie i sztandar poświęci Ks. Biskup Jan Piotrowski. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na tą uroczystość.

4. W przyszły wtorek, 1 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu o godz. 700, 900 i 1600. O godz. 1100 Msza św. na cmentarzu grzebalnym, a po jej zakończeniu odbędzie się procesja żałobna. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

5. W Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny 2 listopada, Msze św. o godz. 700, 900 i 1700.

W związku z porządkowaniem grobów na cmentarzu gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli, pamiętajmy aby śmieci składać do kontenera, a liście i trawę pod mur obok kontenera, a nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza.

6. Tradycyjnie w pierwszą sobotę listopada z naszej parafii organizowany wyjazd na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w Częstochowie. Zapisy u Ks. Dariusza w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. W zakrystii i kancelarii przyjmowane są wypominki roczne, półroczne, kwartalne i jednorazowe. Od poniedziałku 1 listopada będą czytane nowe wypominki tradycyjnie przed mszami o godz. 7.00 900 i 1200.

8. W przyszłą niedzielę 29 października, spotkanie Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców po Mszy św. o godz. 900, obecność obowiązkowa.

9. W czwartek próba Scholii Dziecięcej o godz. 1600.

Natomiast w sobotę próba Scholii Młodzieżowej o godz. 1600.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Siudak Bożena, Pedrycz Danuta, Laskowska Irena, Chrabąszcz Stanisława, Szymkowska Janina, Sodel Dorota, Jamrożek Mateusz.

Do sprzątania Kościoła w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.