Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą 17.10.2021 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– w środę, wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera.

– w piątek, wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża.

2. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, Światowy Dzień Misyjny. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne.

3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i chociaż nie wypada mówić o oczywistych sprawach to jednak trzeba o nich przypomnieć. Dlatego zwracamy się do Parafian i nie tylko, z prośbą dotyczącą utrzymania porządku i czystości wokół grobów jak również całego naszego parafialnego cmentarza. Na terenie naszego cmentarza obowiązuje bezwzględny zakaz wyrzucania śmieci za mur lub w inne miejsca do tego nie przeznaczone. Za zanieczyszczanie środowiska naturalnego grożą surowe kary. Dlatego śmieci składamy do kontenera, a liście i trawę pod mur obok kontenera. Pamiętajmy, że estetyczny i czysty cmentarz wpływa na wizerunek całej parafii. Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi i zgłaszanie do naszej kancelarii, jeśli ktoś zauważy takie niewłaściwe zachowania.

4. Nabożeństwo różańcowe odbywa się w dni powszednie po Mszy św. popołudniowej a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.

5. Uczestnicy pielgrzymki do Gietrzwałdu wyjeżdżają w najbliższy piątek, 22 października z parkingu przed Kościołem o godz. 600. Osoby, które nie potwierdziły jeszcze uczestnictwa w pielgrzymce aby uczyniły to do wtorku włącznie, wpłacając zaliczkę 50 zł.

6. Jak było ogłaszane, w pierwszą sobotę listopada tradycyjnie z naszej parafii organizowany jest wyjazd na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w Częstochowie. Zapisy u ks. Dariusza.

7. Próba scholii dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

8. Kontynuujemy przyjmowanie wypominków rocznych, półrocznych i kwartalnych za zmarłych w Zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Kartki na wypominki jednorazowe są wyłożone na ławkach pod chórem. Pamiętajmy w modlitwie za drogich nam zmarłych.

9. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Misyjne na 2022 r. 

10. Przypominamy, że w liturgii Mszy św. i nabożeństwach uczestniczymy w dalszym ciągu w maseczkach.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych z ulicy Górnej. Obecne były następujące osoby: Bugajska Teresa, Kaleta Magdalena, Ksel Jan, Strząbała Stefan, Michcik Andrzej, Michcik Anna, Adwent Joanna, Syska Elżbieta, Krajcarz Edyta.

Do sprzątania w najbliższą sobotę (godz. 9.00), zapraszamy kolejne rodziny z ul. Górnej w Mąchocicach Kapitulnych.