Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą 23.09.2018 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
– we wtorek, bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
– w środę, Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach
– w czwartek, wspomnienie św. Wacława, męczennika
– w sobotę, święto św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30, pierwsze spotkanie rodziców dzieci klas III, które w trzecią sobotę maja 2019 r. przystąpią do I Komunii św.

3. Dziś o godz. 17.00, w naszej parafii odbędzie się kolejne „Wielkie Śpiewanie”.
W muzycznym spotkaniu zaprezentują się następujące chóry: „Masłowianie”, chór „Con Passione” z Zagnańska, Zespół „Golica” oraz nasz Chór Parafialny. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

4. Zbiórka kandydatów na ministrantów we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do tego grona.

5. Wyjazd ministrantów na Diecezjalny Dzień Ministranta do Kielc w sobotę o godz. 8.30 z parkingu przy kościele.

6. W najbliższy czwartek o godz. 16.00 w salce parafialnej próba scholii dziecięcej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczynki śpiewające w scholii jak również zapraszamy dzieci, które chciałyby dołączyć do tej grupy.

7. Stowarzyszenie „św. Jacek”, zaprasza wszystkich do niego należących, na spotkanie do salki parafialnej w najbliższy piątek na godz. 19.00.

8. W niedzielę 30 września, przeżywać będziemy parafialny Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć przedstawicieli naszego Seminarium, którzy wraz z nami będą uczestniczyć w liturgii Mszy św. i głosić Słowo Boże. Alumni pragną dać świadectwo wobec młodzieży parafii o tym, że Jezus Chrystus jest Panem powołania i droga do niego jest otwarta także przed nimi. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby WSD w Kielcach.

9. Wkrótce rozpocznie się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej.
W przyszły poniedziałek po Mszy św. popołudniowej pierwsze Nabożeństwo różańcowe. W zwykłe dni tygodnia różaniec będzie po Mszy św. o godz.17.00
a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

10. Biskup Kielecki Jan Piotrowski serdecznie zaprasza do udziału w Jubileuszowej X Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie, która odbędzie się w sobotę 6 października br. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to spotkanie. Prosimy tych, którzy należą do Róż Różańcowych w naszej parafii i innych chętnych, by jak najszybciej zapisywali się na listę uczestników(już dziś). Czas jest krótki.
Zapisy do środy u ks. Krzysztofa.

11. Skorzystajmy z prasy religijnej dostępnej w kościele.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Mąchocic Golica. Byli obecni: Konstanty Śledzik, Tomasz Śledzik, Stanisław Kaleta, Teresa Gołąbek, Stanisław Jaremcio, Krystyna Karyś, Helena Pedrycz.
Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Golica.

Duszpasterze Parafii Leszczyny