Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą 23.09.2018 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

We wtorek, wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.

W środę, Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach.

W czwartek, wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

W piątek, wspomnienie, Św. Wacława, męczennika.

W sobotę, Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1030 pierwsze spotkanie rodziców Dzieci klas III, które w trzecią sobotę maja 2019 r. przystąpią do I-szej Komunii Świętej.

3. Zbiórka kandydatów na ministrantów we wtorek po Mszy św. o godz. 1700. Zapraszamy serdecznie wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do tego grona.

4. Wyjazd ministrantów na Diecezjalny Dzień Ministranta do Kielc w sobotę o godz. 830 z parkingu przy kościele.

5. W najbliższy czwartek o godz. 1600 w salce parafialnej próba scholi dziecięcej. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, które chciały by dołączyć do tej grupy.

6. Stowarzyszenie „Św. Jacek”, zaprasza wszystkich do niego należących, na spotkanie do Sali parafialnej w najbliższy piątek na godz. 1900.

7. W niedzielę, 30 września, przeżywać będziemy parafialny Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć przedstawicieli naszego Seminarium, którzy wraz z nami będą uczestniczyć w liturgii Mszy św. i głosić Słowo Boże. Alumni pragną dać świadectwo wobec młodzieży parafii o tym że Jezus Chrystus jest Panem Powołania i droga powołania jest stale otwarta przed także nimi. Taca z tej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

8. Wkrótce rozpocznie się miesiąc październik – miesiąc Modlitwy Różańcowej. W przyszły poniedziałek po Mszy św. popołudniowej pierwsze Nabożeństwo różańcowe. W zwykłe dni tygodnia nabożeństwa będą po Mszy św. o godz. 1700, a w niedzielę – po Mszy św. o godz. 1600.

9. Biskup Kielecki Jan Piotrowski serdecznie zaprasza do udziału w Jubileuszowej X Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie, która odbędzie się w sobotę 6 października br. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to spotkanie. Prosimy tych, którzy należą do Róż Różańcowych w naszej parafii i innych chętnych, by zapisywali się na listę uczestników. Zapisy do środy u Ks. Krzysztofa.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Górnych. Byli obecni: Konstanty Śledzik, Tomasz Śledzik, Stanisław Kaleta, Teresa Gołąbek, Stanisław Jaremcio, Krystyna Karyś, Helena Pedrycz.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Górnych.