Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • w poniedziałek św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
  • w środę bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera
  • w czwartek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach
  • w piątek św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  • w sobotę św. Wacława, męczennika

2. W najbliższą sobotę odbędzie się kolejny Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski. Można jeszcze zgłosić swoje uczestnictwo w zakrystii u Ks. Prefekta. Wyjazd z Mąchocic na krzyżówce o godz. 8.45, drugi autokar z Leszczyn przy kościele o 8.45, potem z Cedzyny przy szkole o 8.50 i z Radlina obok szkoły o 8.55. Koszt wyjazdu to 5 zł.

3. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie jak co roku Dzień Seminaryjny. Razem z alumnami naszego Wyższego Seminarium Duchownego chcemy modlić się o nowe i liczne powołania kapłańskie, a szczególnie z naszej parafii. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby WSD w Kielcach. Alumni będą rozprowadzać również płyty zespołu Kerygmat oraz czasopismo Obecni.

4. W najbliższą niedzielę w parafii Bieliny odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy białej o godz. 15.00.

5. 5 października 2013 r. w Sanktuarium w Piekoszowie odbędzie V Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca. Zapraszamy Koła Różańcowe, ich rodziny. Zapisy u ks. Prefekta w zakrystii. Koszt 10 zł

 

6. W zakrystii można nabyć kalendarz rolniczy na 2014 r. Koszt to 25 zł.

7. Wczoraj nasi ministranci wygrali mecz w piłkę nożną z ministrantami z Bielin. Gratulujemy im wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic. Byli obecni: Elżbieta Sańpruch, Izabela Jarosz, Aleksandra Chrzan, Joanna Januchta, Kinga Goraj, Edyta Hrabąszcz.

Za tydzień zapraszamy kolejnych mieszkańców Mąchocic Kapitulnych.