Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą 29.09.2019r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie Św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek, wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła.

W środę, wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.

W piątek, wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.

W sobotę, wspomnienie, Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

2. Dzisiaj, przeżywamy parafialny Dzień Seminaryjny. Gościmy przedstawicieli naszego Seminarium, którzy wraz z nami modlą się, uczestniczą w liturgii Mszy św., dając świadectwo swego powołania. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Dziękujemy za wspólnotę dzisiejszego dnia i zapewniamy o naszym wsparciu modlitewnym.

3. Wkrótce rozpocznie się miesiąc październik – miesiąc Modlitwy Różańcowej. W przyszły poniedziałek po Mszy św. popołudniowej pierwsze Nabożeństwo różańcowe. W zwykłe dni tygodnia nabożeństwa będą po Mszy św. o godz. 1700, a w niedzielę – po Mszy św. o godz. 1600.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki od godz. 1615. W sobotę po Nabożeństwie Różańcowym zmiana tajemnic dla Kół Różańcowych (większość członków Kół Różańcowych na pielgrzymce). Wśród dzieci odmawiających różaniec będzie losowana Figurka Matki Bożej, jak było to w ubiegłym roku.

7 października na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie różańców dzieci I-szo Komunijnych. Różańce nabywamy we własnym zakresie.

5. Od dziś są do odebrania w zakrystii Dzienniczki dla Dzieci I-szo Komunijnych. Cena 2zł.

6. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze na XI Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie w dniu 5 października 2019 r. (sobota). Zapisy w zakrystii u ks. Krzysztofa. Wyjazd w tę sobotę o godz. 7.30 po Mszy św. porannej. Koszt wyjazdu ok. 20zł.

7. Próba scholi dziecięcej w środę o godz. 16.00.

8. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców z księdzem, w przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Młodzież szkoły średniej jeszcze nie bierzmowaną zapraszamy także na to spotkanie, przypominając jednocześnie, że sakrament ten konieczny jest do zawarcia  sakramentalnego związku małżeńskiego.

9. Dariusz przypomina Kandydatom do Bierzmowania o odbiorze indeksów, jeżeli ktoś do tej pory tego nie uczynił.

10 Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 9.00 w dalszym ciągu zapraszamy mieszkańców Radlina.