Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą 06.10.2019r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W środę, wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców z księdzem. Młodzież szkoły średniej jeszcze nie bierzmowaną zapraszamy także na to spotkanie, przypominając jednocześnie, że sakrament ten konieczny jest do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.

3. Ksiądz Rektor Seminarium Duchownego w Kielcach dziękuje za zorganizowanie parafialnego dnia seminaryjnego, za dar wspólnej modlitwy i za materialne wsparcie seminarium.

4. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc Modlitwy Różańcowej. W zwykłe dni tygodnia nabożeństwa będą po Mszy św. o godz. 1700, a w niedzielę – po Mszy św. o godz. 1600.

7 Października w poniedziałek poświęcenie różańców Dzieci I-szo Komunijnych, na Mszy św. o godz. 1700. Różańce nabywamy we własnym zakresie.

5. W przyszłą niedzielę 13 października, jak co roku, przeżywać będziemy kolejny „Dzień Papieski” w Polsce i poza jej granicami.  Tego dnia odbywają się sesje naukowe poświęcone nauczaniu Papieża Polaka św. Jana Pawła II, imprezy kulturalne i zbiórka pieniędzy we wszystkich kościołach w Polsce. Będziemy więc mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia składając ofiary do puszek przed kościołem.

6. Dziękujemy mieszkańcom Radlina, którzy przychodzili sprzątać kościół, przygotowując go do niedzielnej Eucharystii. Kolejka teraz przechodzi na mieszkańców Cedzyna Góra.